Plaża La Francesa

Plaża o białym piasku na wyspie La Graciosa

Na północnym-zachodzie wyspy Lanzarote położona jest mała wyspa La Graciosa. O zaledwie 30 kilometrach kwadratowych posiada ona wybrzeże pełne małych zatok i dzikich plaż spośród których wyróżnia się plaża La Francesa. Z drobnym, białym piaskiem jaki kontrastuje z niebiesko-turkusowym morzem, ma kształt podkowy skierowanej na południe i dlatego morze jest tu prawie zawsze spokojne. A ponieważ znajduje się w południowej części wyspy La Graciosa, dostarcza zaskakującego widoku na przewężenie morza i olbrzymią ścianą z naturalnego kamienia, która tworzy wybrzeże klifowe Famara, jakie zdominowało północno-zachodni brzeg Lanzarote.

Dziewicza plaża z miejscem do rzucenia kotwica w pobliżu Lanzarote

La Francesa jest dziewiczą plażą w odległości dwóch kilometrów od Caleta de Sebo, stolicy wyspy La Graciosa. Po przejściu w mniej niż godzinę drogą gruntową, prowadzącą wzdłuż brzegu, dochodzi się do tej dzikiej plaży. Podzielona na dwie części przez pas skał, przy przypływie ta zatoka wypełnia się wodą i tworzy prawdziwą lagunę o spokojnych wodach. Plaża La Francesa posiada, ponadto, miejsce do rzucenia kotwicy dla statków, co pozwala na spędzenie dnia na własnej jednostce, zacumowanej na wyspie oddalonej od reszty świata.

Długość
435 m
Sin vigilancia
Aguas tranquilas
Localidad
La Graciosa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
8
9
262
262
10045