Plaża Amadores

Spokojna plaża na południowym-zachodzie Gran Canaria

W południowo-zachodniej części wyspy Gran Canaria mieści się spokojna plaża utworzona dla wypoczynku na słońcu. To plaża Amadores o spokojnych wodach i niewielkich falach ponieważ jest osłonięta przez dwie groble. Jej delikatne białe i złote piaski zapraszają do opalania się leżąc na leżakach lub unosząc się godzinami przy brzegu z kryształową wodą, gdyż tutaj nie zezwala się ani na puszczanie muzyki ani na granie w piłkę. A po zapadnięciu wieczoru nie ma jak podziwiać z tych samych leżaków jak słońce wolno chowa się za sąsiednią wyspą Teneryfą.

Plaża dostępna dla wszystkich w pobliżu Puerto Rico

Plaża Amadores jest połączona z kurortem turystycznym Puerto Rico nadmorską jednokilometrową promenadą, którą wygodnie można przejść. W kształcie zatoki jest ona otoczona zróżnicowaną ofertą hoteli i apartamentów. Amadores została uhonorowana tzw. niebieską flagą począwszy od 2004r. ze względu na jej usługi: wynajem hamaków i parasoli, płatny parking i restauracje w pobliskim centrum handlowym, w którym można coś zjeść na wprost morza. A dla osób o ograniczonej zdolności ruchowej posiada fotele amfibie, kładki, boje i sieci dla ułatwienia kąpieli.

Długość
488 m
Accessible
Hammok sunshade
Parking
Restaurant
Showers
Sport equipment
WC
Public transport
Tourist info
Spokojne wody
Localidad
Mogán

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
  • Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
  • Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
2
9
262
262
10045