Plaża Costa Calma

Dwa kilometry turystycznej plaży w pobliżu La Lajita
Bardzo blisko miasteczka La Lajita na południu wyspy Fuerteventura znajduje się plaża Costa Calma, turystyczna plaża o dwóch kilometrach białego piasku i orzeźwiających, turkusowych wodach. Jej rajski brzeg zaprasza do odbycia spokojnego spaceru o imponujących widokach na wybrzeże pełne gór złagodzonych erozją w kolorze ochry. Osłonięta od wiatru kilkom hotelami i apartamentami, a jeżeli odwiedzający gość zdecyduje się zatrzymać w jednym z tych ośrodków dla spędzenia swojego urlopu, przechodząc zaledwie kilka kroków po delikatnym piasku może on wyjść z basenu i zanurzyć się w morzu.
Plaża o białym piasku z wodnymi rozrywkami na Fuerteventura
Plaża Costa Calma to główny z kilku odcinków, które łączą się podczas odpływu. W jej północnej części tworzą się dwie małe rodzinne plaże. Kiedy wzmaga się trochę wiatr południowa jej część jest doskonała do nauki surfingu i windsurfingu. Pobliska oferta zakwaterowania wyposaża tę plażę w różne usługi takie jak leżaki i parasole, nadzór ratowników czy zróżnicowane zajęcia dla wodnej rozrywki. Droga dojazdowa otoczona jest autochtoniczną roślinnością sprawiając, że Costa Calma przypomina autentyczną oazę pośrodku białego piasku.
Length
2190 m
Hammok sunshade
Lifeguard
Parking
Restaurant
Showers
WC
Tourist info
Localidad
Jandía

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
Tagi
Etiquetas
4
10
262
262
10045