Las Playas

Zaskakujący krajobraz w południowo-wschodniej części wyspy El Hierro

Pomnik przyrody Las Playas jest instytucją chroniącą jeden z najbardziej zaskakujących krajobrazów na wyspie El Hierro: ogromny obryw powstały w południowo-wschodnim wybrzeżu w wyniku serii potężnych osuwisk, które zawaliły część najmłodszej z Wysp Kanaryjskich. W wyniku tego powstał ogromny amfiteatr o długości 9 km i ponad 1000 m wysokości, tworzący sekretny, pełen spokoju zakątek. Położenie z dala od cywilizacji sprawia, że jest to idealne miejsce, aby spędzić spokojne wakacje.

Widoki na skałę Bonanza i Parador Nacional de Turismo

Widoki z tej półokrągłej doliny są fascynujące, zarówno z punktów widokowych Las Playas i Isoda, leżących na szczycie, czy z plaż pełnych otoczaków. Naprzeciwko tej doliny znajduje się sławna skała Bonanza, twój wulkaniczny o urzekającym kształcie, naturalny symbol wyspy. Obok oceanu znajduje się jeden z państwowych luksusowych hoteli — Parador Nacional de El Hierro. Ta spokojna dolina znajduje się zaledwie 10 minut samochodem od głównego portu wyspy — La Estaca.

Public transport
Sin vigilancia
Oleaje moderado
Localidad
Valverde
Kąpiel z zachowaniem środków ostrożności

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
7
9
262
10045