Cactualdea Park

Największy park kaktusów w Europie

Sześć metrów. Tyle właśnie mierzy najwyższy kaktus w parku kaktusów – Cactualdea Park, który stanowi tło dla najlepszych zdjęć, które zrobimy w tym niesamowitym ogrodzie. Odwiedzający ten największy w Europie park z kaktusami, najczęściej są zaskoczeni hojnymi rozmiarami wielu gatunków spośród 1200, które mają tutaj swój dom. Teren liczący 15.000 metrów kwadratowych w La Aldea de San Nicolás, w zachodniej części wyspy Gran Canarii, możemy przemierzyć, zachowując szybki i zwinny krok, w jedną godzinę.

Kaktuarium z palmami, aloesem, pawiami i żółwiami

Cactualdea oferuje o wiele więcej niż tylko kolczaste rośliny przywiezione z egzotycznych miejsc, takich jak Madagaskar. Między szumiąca wodą, tuż obok amfiteatru, nieopodal wygasłego wulkanu odnajdziemy schody prowadzące do najpiękniejszego ogrodu. Możemy udać się na spacer po ścieżce wyłożonej kamieniami, aby odkryć kaktusy i jeszcze więcej kaktusów (☺) otoczonych palmami, aloesem, sukulentami i spotkać się wzrokiem z beztroskimi pawiami, kaczkami, żółwiami i osłami, które swobodnie się tutaj poruszają, nie zważając na nic. Na zakończenie, warto odwiedzić jaskinię, skosztować pysznych tapas w barze z tarasem oraz kupić pamiątki.

Catering
Parking
Is accessible
Localidad
San Nicolás de Tolentino
For the latest available information about opening hours, reservations, locations and contact details, see the official website.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Korzystaj z instalacji w sposób odpowiedzialny! Postępuj zgodnie z instrukcjami danego miejsca.
  • Używaj koszy na śmieci i segreguj śmieci przez wrzuceniem do właściwego pojemnika. Nie wyrzucaj niedopałków na ziemię.
  • Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
Tagi
Etiquetas
2
9
14 54805
262
262
10045