Księżycowy Krajobraz Corona Forestal

Zadziwiające miejsce wulkaniczne na południu Teneryfy

Ci, co nadal mają wątpliwości czy przyroda jest najlepszym artystą jaki istnie muszą odwiedzić ten krajobraz o kapryśnych kształtach ukrytych na najwyższych zboczach górskich na południu wyspy Teneryfy. Księżycowy Krajobraz ukształtowany jest z licznych stożkowych figur o wystylizowanym wyglądzie, które razem upodabniają się do modernistycznej katedry. Przez tysiące lat erozja je grawerowała na stoku z tysięcy nachylonych warstw drobnych popiołów wulkanicznych w beżowym kolorze. Wynik to zadziwiające widowisko, które wydaje się być wzięte z innej planety i stąd jego nazwa.

Szlak turystyczny z Vilaflor do Księżycowego Krajobrazu

Jedynym sposobem dojścia do tego niewielkiego zakątka ukrytego pomiędzy zboczami pokrytymi sosnami to pieszo ścieżką o stopniu trudności średnio-wysokim, liczącą 13 kilometrów tam i z powrotem, a która wyrusza z miasteczka górskiego Vilaflor. Droga wznosi się naturalnymi lasami sosny kanaryjskiej i wzdłuż bardzo wiekowych brukowanych traktów. W bezchmurne dni na górze dostrzega się południową krawędź Las Cañadas del Teide, a w dole południową część Teneryfy, opadającą w kierunku Oceanu Atlantyckiego, na którym wydają się unosić góry sąsiedniej wyspy Gran Canaria.

Wysokość
1.364 m
Flora interest
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
Vilaflor

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Podążaj wyznaczonym szlakiem i nie wchodź do obszarów zabronionych. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie pal ognisk poza wyznaczonym obszarem i zachowuj szczególną ostrożność w miesiącach letnich.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
1
10
262
10045