Santa Cruz de Tenerife - Zona turística

Historia i sztuka w stolicy Teneryfy

Santa Cruz de Tenerife, stolica Teneryf, położona jest w północno-wschodniej części tej wyspy. Jej przyjemny klimat i strefy handlowe na wolnym powietrzu zamieniają ją w idealne miasto do spacerowania i korzystania z długich dni spędzonych na zakupach. Na jej alejach i w parkach kryją się rzeźby artystów na miarę Henry Moore, a jej stare miasto skupia historyczne budynki takie jak: kościół Niepokalanego Poczęcia czy pałac Carta. Niezbędna jest też przerwa gastronomiczna na ulicy La Noria.

Architektura z XXI w. obok dzieł César Manrique

Historyczna część Santa Cruz doskonale uzupełniona zostaje wspaniałymi dziełami architektonicznymi z XXI w., takimi jak: Audytorium Teneryfy, Teren Targów czy TEA - Przestrzeń dla Sztuki Teneryfy. Wizyta w tych budynkach może być idealnym dopełnieniem relaksującego dnia spędzonego w Parku Nadmorskim im. César Manrique - w tej samej okolicy -, w którym możliwe jest skorzystanie ze słońca i basenu przez 365 dni w roku.

Accommodations
Beach
Commercial zone
Has catering
Nightlife
Public transport
Historic center
Port
Localidad
Santa Cruz de Tenerife

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
- Używaj koszy na śmieci i segreguj śmieci przez wrzuceniem do właściwego pojemnika.
Tagi
Etiquetas
1
9
262
262
10045