Las Palmas de Gran Canaria - Zona turística

Trzykilometrowa plaża na wprost stolicy

Na północnym wschodzie Gran Canaria położona jest stolica tej wyspy, Las Palmas de Gran Canaria, kosmopolityczne miasto otwarte na morze. Plaża Las Canteras o ponad trzech kilometrach długości jest jedną z głównych jego atrakcji. Oprócz Audytorium im. Alfredo Kraus w jego pobliżu skoncentrowana jest zróżnicowana oferta zakwaterowania, rozrywki i restauracji. Jego port, puerto de La Luz, nie tylko przyjmuje turystyczne statki rejsowe jak również łączy stolicę z innymi wyspami tego archipelagu.

Muzea i sklepy w centrum Las Palmas de Gran Canaria

Historyczna dzielnica Vegueta z wpływami przybyszów powracających z Ameryki i o wąskich brukowanych uliczkach mieści niektóre z najbardziej reprezentacyjnych budynków Las Palmas de Gran Canaria: Katedrę Wysp Kanaryjskich, Dom Kolumba lub Muzeum Kanaryjskie, których zwiedzania nikt nie może przegapić. Dla wielbicieli ‘shoppingu’ to miasto posiada kilka centrów handlowych, choć zaleca się korzystać z dobrego klimatu jaki panuje w tym mieście przez cały rok i pospacerować po jego ulicach podczas oglądania sklepów i wystaw.

Beach
Commercial zone
Has catering
Nightlife
Public transport
Historic center
Port
Localidad
Las Palmas de Gran Canaria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
- Używaj koszy na śmieci i segreguj śmieci przez wrzuceniem do właściwego pojemnika.
Tagi
Etiquetas
2
9
262
262
10045