Kitesurfing przy plaży Jinámar

Idealny punkt dla wszystkich poziomów kitesurfingu

Miejsce kitesurfingowe przy plaży Jinámar jest położone w Las Palmas, w północno-wschodniej części wyspy Gran Canarii. Jest idealne do tworzenia się fal ze względu na regularny wiatr i jedne z najlepszych załamań na wyspie. Pomimo, że jest to miejsce dla wszystkich poziomów, należałoby mieć pewne doświadczenie ze względu na wielkość fal. W dniach, w których występują duże prądy, konieczne jest zachowanie ostrożności, aby uniknąć wciągnięcia na stromy brzeg.

Pusta fala z dużą siłą na Gran Canarii

Pomimo, że punkt przy plaży Jinámar jest bardzo regularnym miejscem, z którego można korzystać przez cały rok, latem warunki wietrzne i fale są bardziej korzystne dla kitesurfingu, zwłaszcza w czasie odpływu. Dno tej plaży jest piaszczyste, ale występują także skały. Fala załamuje się w obu kierunkach z dużą mocą i jest bardzo pusta w niektórych miejscach. Centrum handlowe znajdujące się w pobliżu kilku metrów oferuje wszystkie usługi, które mogą być potrzebne.

Localidad
Jinama

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045