Szlak rowerowy na północnych stokach Teneryfy

Okrążenie szerokimi drogami do doliny La Orotava

Ta długodystansowa trasa, która prowadzi od La Esperanza do Santiago del Teide przecina północne stoki Teneryfy. Od samego początku ścieżka rowerowa prowadzi przez szerokie, wygodne i solidne drogi, pomiędzy kanaryjskimi lasami sosnowymi, które wydają się zmniejszyć trud, który trzeba włożyć, aby wspiąć się na grzbiet, która stanowi oś wyspy. Oto najwyższy punkt trasy liczący 1728 metrów – ładny wstęp przed gwałtownym spadkiem, który prowadzi do doliny La Orotava i terenu rekreacyjnego La Caldera, gdzie można odpocząć.

Podziwianie wulkanu Chinyero i zakończenie w Santiago del Teide

Jest to droga wykonana, aby jadąc rowerem umożliwić podziwianie Teide, który wydaje się jednocześnie obracać, aby pokazać swoją imponującą północną twarz. Z powiewem świeżego powietrza można dostać się do miejscowości San José de los Llanos, w El Tanque, idealnym, aby zjeść posiłek, odzyskać siły i stawić czoła końcowemu odcinkowi, który niesie ze sobą prezent: podziwiać warkocze lawy na wulkanie Chinyero, który ponad wiek temu spowodował ostatnią erupcję wulkaniczną na Teneryfie. Pomimo tego, droga kończy się pomiędzy urokliwymi migdałami, które prowadzą do Santiago del Teide.

Distance
50 km
Wysokość
756 m
Slope
1130 m
Restaurant
Localidad
La Esperanza

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
1
257
13
262
10045