Szlak rowerowy w południowo-zachodniej części Gran Canarii

Rowerem przez góry Inagua

Teren ze stromymi ścieżkami, które przeplatają się z odcinkami asfaltu i ścieżek, które określają tę trasę prowadzącą w górę do wspaniałych gór Inagua, w zachodniej części wyspy Gran Canaria. W tym integralnym rezerwacie naturalnym znajduje się jeden z najlepiej zachowanych lasów sosnowych na wyspie. Ze względu na to, występują odcinki, gdzie konieczne jest, aby rower wziąć na plecy. Osoby, które zdecydują się pokonać tę trasę liczącą 70 km, na wysokości 1.770 metrów, muszą wziąć pod uwagę ten wysiłek.

Dotrzeć do końca trasy w Meloneras

Po opuszczeniu obszaru chronionego Inagua i zostawieniu za sobą lasów sosnowych, długi zjazd prowadzi do kanałów, które są rozrzucone wokół wspaniałych wnętrz doliny Gran Canarii, jak kanał Chira lub Soria. Tutaj asfalt zmienia się w teren z głębokimi wąwozami, które występują do wybrzeży Arguineguín w Mogán. Na ostatnim odcinku, jadąc okrężną drogą można cieszyć się krajobrazem, aż do przybycia na plażę Meloneras, znajdującą się na końcu trasy.

Distance
70 km
Wysokość
1222 m
Slope
1770 m
Localidad
Reserva Natural Inagua

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
2
257
13
262
10045