Szlak rowerowy na południowo-wschodniej Gran Canarii

50 kilometrów drogą lądową i ważnymi pochylniami

Od obszaru turystycznego Meloneras do gminy wspaniałych wąwozów, takich jak Agüimes. Ta ścieżka rowerowa licząca 50 km, biegnąca przez południowy-wschód Gran Canarii, obiecuje kontrasty, piękno krajobrazów przybrzeżnych i śródlądowych. Po opuszczeniu wybrzeża, należy wspiąć się wiejskimi drogami do Arteara i kontynuować podróż przez ważne pochylnie do uroczej miejscowości Fataga. Jest to idealne miejsce, aby zatrzymać się i uzupełnić płyny. Ścieżka prowadzi przez wymagający odcinek, który obejmuje szczyt doliny Fataga i przechodzi w pobliżu pola wulkanów Rosiana.

Droga okrężna do Agüimes drogą asfaltową i piaskową

Od pola wulkanów Rosiana doSanta Lucía de Tirajana, gdzie można odzyskać siły, oczekuje asfaltowy spadek. Następnie, droga prowadzi do kanału La Sorrueda, jednego z najważniejszych rezerwatów przyrody w Hiszpanii, pełnego pięknych palm, które trzeba opuścić aby okrążyć złoża archeologiczne twierdzy Ansite. Na drodze, która przedłuża się od Barranquillo de Sardina, rower biegnie wzdłuż ścieżek asfaltowych zamiast piasku. Teraz musimy jeszcze zdobyć się na ostatni wysiłek przez pochylnie do Agüimes.

Distance
87 km
Wysokość
408 m
Slope
1600 m
Restaurant
Localidad
Meloneras

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
2
257
13
262
10045