Bodyboarding w Baja del Ganado

Dzikie fale na północny zachód od La Graciosa, Lanzarote

Na północno-zachodnim wybrzeżu La Graciosa — małej wyspy znajdującej się na północ od wyspy Lanzarote — jest punkt w Baja del Ganado. Usytuowany w pobliżu plaży Las Conchas, wytwarza bardzo dzikie fale na otwarte morze i oferuje przepiękne widoki rozpościerające się na wysepkę Alegranza. Można tam dotrzeć polną drogą, która prowadzi na północ od Caleta de Sebo, stolicy wyspy. Jest miejscem z maksymalnym poziomem trudności, z pełną siłą Oceanu Atlantyckiego atakującego wybrzeże. Wejście do wody jest łatwe i punkt jest otoczony wulkanami.

Miejsce dla doświadczonych bodyboarderów

W Baja del Ganado na dnie wulkanicznym wytwarzają się potężne fale, które doskonale łamią się na prawo. Ich wiry są krótkie, ale bardzo wybuchowe ponieważ jest to wybrzeże, o które morze uderza z siłą. Dzięki temu jest to miejsce przeznaczone przede wszystkim dla ekspertów. Choć jest bardzo regularne przez cały rok, najlepsze fale występują w okresie od września do maja. Idealne warunki są w czasie przypływu i kiedy wiatr wieje w kierunku południa, południowego-zachodu i południowego-wschodu oraz z rozkołysem w stronę północy, północnego-wschodu oraz północnego-zachodu. Należy jednak zachować ostrożność ponieważ podczas silnego rozkołysu występuje duży prąd.

Localidad
La Graciosa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
8
259
13
262
10045