Bodyboarding w El Confital

Najlepsza prawa fala w Europie do bodyboardingu

Fala El Confital jest uważana za najlepszą prawą falę w Europie, więc wymaga cierpliwości i cieszy się szacunkiem lokalnych mieszkańców. Znajduje się na północ od plaży Las Palmas, w północno-wschodniej części wyspy Gran Canarii, co sprawia, że jest miejską falą, szeroko dostępną. Jest to naturalny obszar otoczony małymi zatoczkami ze złotym piaskiem i rafą wulkaniczną, połączony z miastem Las Palmas de Gran Canaria poprzez aleję często uczęszczaną przez surferów i odwiedzających, którzy chcą cieszyć się zachodami słońca.

Punkt z potężnymi wirami w pobliżu Las Canteras

Punkt El Confital jest idealny do uprawiania bodyboardingu na poziomie pro. Ogromny spadek wulkaniczny sprawia, że fala powstaje z dużej odległości, otwierając się na prawo i tworząc ogromną pionową ścianę oraz potężne wiry. Podczas przypływu, z wiatrami w kierunku wschodu i północnego-wschodu oraz rozkołysem na północ, północny-zachód lub zachód od jednego do trzech metrów, w okresie od września do maja, fale w El Confital cieszą się największą popularnością. Wejście do wody może być wykonane w różnych punktach przy niskim poziomie wody, ale w dniach, w których występują silne fale, ze względów bezpieczeństwa, lepiej jest podążać ścieżką z piasku w środku raf.

Localidad
El Confital

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045