OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Wyspy Kanaryjskie

z nieba

Uprzywilejowane położenie i doskonały klimat Wysp Kanaryjskich umożliwiają, że, zaledwie kilka godzin od centrum Europy, można odnaleźć jeden z najczystszych i najbardziej dzikich krajobrazów na całym kontynencie. Ich bujne starożytne lasy, spektakularne wulkany, rajskie plaże ze złotym piaskiem i imponujące klify, razem z małymi miasteczkami i tradycyjnymi wioskami, tworzą obraz panoramiczny pełen kontrastów i piękna. Tym bardziej, jeśli obserwuje się go z nieba.

Na Wyspach Kanaryjskich możesz znaleźć różne możliwości, aby obserwować ich swoistą geografię z góry. Wznieś się w balonie i poczuj bezkres wysp z powietrza lub odbądź przejażdżkę samolotem i poobserwuj, za jednym zamachem, drastyczne kontrasty między wyspami pełnymi życia.

/
Lanzarote
z innej planety

La Geria jest jednym z najbardziej osobliwych i zaskakujących regionów Lanzarote. Kontrast pomiędzy czarną wulkaniczną ziemią i jaskrawozielonymi pieniami tworzy wizualny spektakl, który przeniesie Cię do innego świata.

/
Fuerteventura
idylliczne krajobrazy

Gdy podnosi się fala, woda pokrywa różne części Puertito de Lobos na Fuerteventurze, tworząc różnorodne naturalne baseny z krystaliczną wodą. Jest to idealny moment, aby podziwiać ten widok z powietrza.

/
Gran Canaria
na zielonym płaszczu

Na terenie Anden Verde na Gran Canarii miniesz różne szlaki, które są doskonałą okazją, aby odkryć przyrodę w tym regionie. Ale jeśli masz okazję, aby udać się na spacer powietrzny, będziesz mógł docenić jednym spojrzeniem dziką przyrodę prowadzącą do nagłego spadku klifów.

/
Teneryfa
odkrywając miejsca niedostępne

Oglądając Teneryfę z góry warto zatrzymać się nad Parque Rural de Anaga, gdzie uwidaczniają się jej imponujące skały i skąd można zobaczyć ukryte kąpieliska, widoczne jedynie z lotu ptaka.

/
La Gomera
muzyka dla oczu

Ten swoisty klif pochodzenia wulkanicznego w kształcie organu, może być wyraźnie spostrzeżony tylko od strony nieba albo morza. Ale jedynie latając nad La Gomerą można docenić wielkość tej osobliwej formacji, która zaskakuje dokładnością swoich geometrycznych kształtów – Vallehermoso.

/
La Palma
pływając wśród chmur

Niebo jest najlepszym punktem widokowym, z którego można podziwiać morze chmur, które tworzy się w mokrych chmurach w Caldera de Taburiente. Dopiero z góry widać w całej okazałości koc z mgły, który skrapla się w murach najpopularniejszego krateru na La Palmie.

/
El Hierro
nad wulkanami

Najlepsze widoki lotnicze El Hierro rozpościerają się z obszaru Verodal i Faro de Orchilla, gdzie możesz docenić spektakularne skały wulkaniczne na tym obszarze, które wychodzą w kierunku morza.