OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

7 Wysp w 1 minutę

Nie znasz jeszcze Wysp Kanaryjskich?
Wyspy Kanaryjskie to 7 wysp na Oceanie Atlantyckim, gdzie słońce świeci przez cały rok. Panują tu bardzo łagodne temperatury: zimą średnia temperatura wynosi 19 ºC, a latem 23 ºC. Spacerując po ich plażach lub zanurzając się w ich imponujących krajobrazach, poczujesz, że znikają rutyna i zmartwienia. Bez względu na to, czy szukasz przygód, czy pragniesz spokoju i komfortu, Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera i El Hierro są gwarancją odnawiających doświadczeń.

Wulkaniczna przyroda

Być może, myśląc o Wyspach Kanaryjskich, wyobrażasz sobie Teide, trzeci pod względem wysokości wulkan na świecie, ale wulkaniczna przyroda tych wysp to wiele więcej: to stała cecha kanaryjskiego krajobrazu, siła starodawna i tajemnicza, która obdarowała 7 wysp pięknem i charakterem.
Kiedy lawa wypłynęła z głębi ziemi, tworząc te wyspy, wyrzeźbiła ostre szczyty i kaldery pełne życia, wykreowała geometryczne kształty i strome wąwozy, wykreśliła czarowne plaże i niemające sobie równych dno morskie... Czasami te wyszukane formy pokryte są zielenią, czasami ogołocone jak księżycowy krajobraz, ale każda z nich zaprasza do otoczenia się ich wyjątkową energią.

Rozrywka i wypoczynek

Na Wyspach Kanaryjskich znajdziesz odnowioną ofertę hotelarską ze zróżnicowanymi noclegami wysokiej jakości. Zarówno jeśli wolisz nocować w dużych kompleksach nadmorskich, jak i zagubiony pośród przyrody, pełna zaangażowania obsługa oraz słynna gościnność kanaryjska sprawią, że powrócisz do domu jak nowy.

Łatwo jest mile spędzić urlop, budząc się codziennie w pobliżu twych ulubionych atrakcji: o krok od pola golfowego, blisko lasów i szlaków, w otoczeniu muzeów, centrów handlowych...

Jakie by nie były twe wymarzone wakacje, na Wyspach Kanaryjskich znajdziesz wszystko, czego ci potrzeba.

Bezpieczeństwo i bliskość

Wyspy Kanaryjskie to raj oddalony o kilka godzin lotu od głównych miast europejskich, tak więc nie zajmie ci wiele czasu pozostawienie w tyle deszczu, by cieszyć się kanaryjskim słońcem. Zaś dzięki temu, że należą do UE, dysponujesz wszystkimi związanymi z tym korzyściami: rozwiniętą siecią infrastruktury i usług, możliwością używania euro i Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego przez cały czas.

Unikalne krajobrazy

Wyspy Kanaryjskie należą do stref geograficznych charakteryzujących się najbogatszą bioróżnorodnością na świecie. Jedynie na 7 wyspach znajdziesz tysiące krajobrazów: wydmy, lasy, wulkany, gwiaździste niebo i, przede wszystkim, plaże. Plaże z piaskiem czarnym, złotym, czerwonym lub białym; plaże dziewicze lub turystyczne; plaże idealne do uprawiania sportu lub relaksu. Jest tu 256 km plaż, by każdy znalazł coś dla siebie.

Zaskakująca symfonia doświadczeń i kolorów, która sprawi, że zapragniesz zobaczyć je wszystkie.

Kąpiele słoneczne, odwiedzenie imponującego Teide, poznawanie przyrody, gra w golfa, zabawa w parkach tematycznych... Na tej wyspie każdy znajdzie plan dla siebie!

Więcej informacji

Gran Canaria to kontynent w miniaturze, który oprócz posiadania chronionych obszarów naturalnych, takich jak wydmy w Maspalomas, dysponuje także bogatą ofertą rozrywkową i uzdrowiskową.

Więcej informacji

Lanzarote to wyspa jakby z innej planety. Odwiedzenie Parku Narodowego Timanfaya jest najlepszym sposobem poznania Księżyca bez opuszczania Ziemi.

Więcej informacji

Biały piasek i turkusowa woda. Fuerteventura to jedna wielka plaża, od końca do końca, i raj dla miłośników wiatru i fal.

Więcej informacji

Tu możesz zetknąć się z przyrodą pośród wulkanów i lasów porośniętych prehistoryczną roślinnością, pod niebem, które jest jednym z najbardziej gwiaździstych na świecie.

Więcej informacji

Bujne, tysiącletnie lasy schodzą ku plażom z czarnym piaskiem poprzez głębokie wąwozy. Wyspa pełna legend i magii.

Więcej informacji

Najmniejsza wyspa i oaza spokoju. Nurkowanie w jej krystalicznych wodach to zanurzenie się w świecie ciszy i piękna.

Więcej informacji