La Palma

La Palma es un Punto

13 July to 2 September

Islas

La Palma

Descripción del evento

"Festiwal La Palma es un Punto rozpoczął swoją podróż w 2006 roku, ponad dziesięć lat temu, mając na celu zróżnicowanie oferty kulturalnej wyspy, w szczególności muzyki, i przybliżenie jej społeczeństwu La Palmy poprzez format koncertów plenerowych dla wszystkich odbiorców, w ten sposób popularny wśród turystów. Ostatnie 14 edycji odbyło się dzięki nieocenionemu wsparciu Samorządu Regionalnego Wysp Kanaryjskich, Rady Wyspy La Palma oraz Urzędów Miejskich, w których odbywają się spektakle, i mamy nadzieję, że wesprą tę nową edycję.
Festiwalowe koncerty odbywają się w różnych miejscowościach na wyspie, m.in. El Paso 13 lipca, Breña Ala 19 sierpnia i Los Llanos de Aridane 2 września, w sezonie letnim. W tej edycji proponuje program deluxe z trzech międzynarodowych w całości. Korzystanie z formatu sprawdzonego sukcesu.
W tej nowej edycji La Palma es un Punto celem jest „zarażenie” radością i kulturą, która zalewa to wydarzenie każdemu, kto przez nie przejdzie. Chcemy, aby każda osoba, która zobaczy plakat, wzięła udział w jednym z trzech koncertów.
Ten Festiwal zapewnia niezwykłą ofertę kulturalną, w której trzy elementy stanowią atrakcję kulturalną: zróżnicowaną ofertę muzyczną w gatunkach, renomowanych artystów lokalnych i międzynarodowych oraz bardzo atrakcyjne lokalizacje.
Artyści
Każdy koncert jest wyjątkowy i niepowtarzalny, naładowany charyzmą wykonania, a jednocześnie nawiązujący kontakt z publicznością. Trzej wokaliści są znani z tego, że dają wspaniałe show i łączą się z duszami uczestników, niezależnie od ich języka.
Estrellas de Buena Vista y Más® to nowy projekt muzyczny, który Efecto Sound (Canarias Concerts & Events) wnosi na scenę po dwudziestu pięciu latach przebojów Buena Vista. Na scenie występuje 11 muzyków, a repertuar przywodzi na myśl lata 40. i 50., złoty wiek muzyki kubańskiej. Wśród artystów są oryginalni członkowie Buena Vista: wokalista Carlos Calunga, perkusista Ángel Terry, saksofonista Javier Zalba i gitarzysta basowy Pedro Pablo Gutiérrez Valdés. Pod muzycznym kierownictwem najlepszego na świecie artysty „tres” (trzykursowego chordofonu pochodzenia kubańskiego) Pancho Amata.
Po drugie, będziemy cieszyć się występem piosenkarza i autora tekstów Vicente Garcíi, charakteryzującego się różnorodnością muzyczną, w tym Bachata, World Music, Caribbean Music, Merengue, Alternative Music i Reggae; wszystko pod wpływem jego dominikańskiego dziedzictwa. Urodzony w 1983 roku w Santo Domingo na Dominikanie, w wieku 12 lat „ukradł” cioci gitarę klasyczną i zaczął grać oraz komponować swoje pierwsze piosenki. Swój pierwszy zespół założył w 2002 roku, Calor Urbano, razem z Carlosem Chapuseauzem, Joelem Berrido i Adolfo Guerrero. Dopiero w 2011 roku rozpoczął karierę jako solista. Otrzymał trzy nagrody Ameryki Łacińskiej w 2017 roku i jedną nagrodę Sovereign w 2018 roku.
Po trzecie, piosenkarka Sundri Feeling, urodzona na wyspie Reunion we Francji, dołącza do rodziny z czterech stron świata. Dzięki kreolskiej piosenkarce Jun Fortuné zrobiła karierę jako tancerka i tancerka w 2002 roku dzięki kreolskiej piosenkarce Jun Fortuné. W 2014 roku wydała swój pierwszy album „Acords”, który był nominowany do International Acoustic Music Awards i Voices of the Indian Ocean, koncertując w Azji w 2017 roku. Współpracowała z Sylvinem Markiem, Chrisem Reą, Mishko M'Ba i Rayem Charlesem , pośród innych. To duch jazzu unoszący się nad pięknymi piosenkami z całego świata w języku francuskim, angielskim, kreolskim i hiszpańskim, a także hojność wokalisty i muzyków. Ten kwartet zaskakuje, ponieważ oferowany przez niego zestaw jest wyjątkowy i oryginalny. Wyłania się jako organiczna podróż, fuzja różnych dźwięków, rytmów i tańców.

Po czwarte: Graja Sound, muzyczny kolektyw dj-ów, którzy kochają winyl oraz alternatywną muzykę i rytmy. Pod wpływem sceny lat 60., 70. i 80. ci DJ-e stworzyli swój własny, niepowtarzalny i autentyczny styl. Między tradycją a nowoczesnością ich główną ambicją jest zachwycić publiczność i porwać ludzi do tańca. Oryginalność zadań i obecność na scenie zagwarantowały im sukces na wyspie.
Po piąte, El Septeto Palmero ponownie powstaje lata po tej eksplozji zespołów, mając na celu trochę interpretacji każdego z nich, mieszając różne trendy i style w jeden własny. Jego członkowie są młodzi, dzięki czemu interpretacja tej muzyki jest świeższa i bardziej taneczna. Utworzonym jako sekstet tresom i skrzypcom towarzyszą rytmy basu i perkusji, co nie znaczy, że nie dodadzą do równania kolejnych muzyków. Ale nie zdziw się, jeśli zobaczysz „sekstet” złożony z sześciu, siedmiu lub ośmiu muzyków, ponieważ witają z otwartymi ramionami muzyków lub przyjaciół, którzy mają coś do wniesienia do tego projektu.
Po szóste: Mamajuana. Jego repertuar składa się z różnorodnych i dobrze znanych piosenek, które jednocześnie łączą się z sercami kilku pokoleń, również z osobistym akcentem akustycznym poprzez różne harmonijne wokale. Grupa stąd, z wyspy La Palma, utworzona przez trzy kobiety: Yaizę Pérez, Flavię Cruz i Marilo Fernández. Po okresie przymusowej przerwy wracają do swojej muzyki z jeszcze większym entuzjazmem i totalnym odnowieniem. Wszystkie łączą pasję do muzyki z doświadczeniem bycia pracującymi matkami. Ich muzyczny cel jest prosty, po prostu chcą, aby publiczność poczuła muzykę poza ich uszami. To uczucie zamykania oczu i łączenia się z emocją.
"

Kategoria

Categoría del evento

Muzyka

Wiek

Cena

Odwiedź stronę internetową wydarzenia/sprzedaży biletów

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO