La Galga

Rolnicza osada i las wawrzynowy
Na północnym wschodzie wyspy La Palma znajdują się intensywnie zielone wzgórza i ziemie uprawne na bujnym terenie urwiście ukształtowanych wąwozów. Wśród nich leży osada La Galga, o wybitnie rolniczym charakterze, gdzie do dziś cierpliwie i pracowicie uprawia się ziemię, by zbierać owoce tego krajobrazu o niewątpliwym, zawdzięczanym tarasom uprawnym uroku. Koniecznie trzeba zobaczyć pobliski gęsty, wawrzynowy las Cubo de La Galga.
Tradycyjna architektura wyspy La Palma
Położenie osady La Galga między wzgórzami i wąwozami wpływa na jej rozproszenie na kilka skupisk ludności. Jej małe i zadbane centrum skupia się wokół kościoła pod wezwaniem jej patrona, św. Bartłomieja. Ta świątynia jest małą pustelnią o tradycyjnej wyspiarskiej architekturze: dachówki, ściany z pobielonego wapnem kamienia i drewniane balkony to elementy jej tożsamości, tak jak wielu domostw w osadzie. Gdy zgłodniejesz, możesz tu skosztować wybornych mięs z grilla.
Public transport
Shop/shopping
Localidad
Puntallana

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
5
9
262
10045