Bujarén

Jedna z najlepszych plaż na La Palmie
Wielu mieszkańców nigdy nie stąpało po jej czarnym piasku wulkanicznym. Jednak dla wielu jest to najlepsza plaża na La Palmie. Plaża Bujarén, położona w miejscowości Garafía, na północy, jest dziewiczą destynacją, która nie rozczarowuje nawet najbardziej wymagających osób. Mogą oni uwieńczyć wymagającą wycieczkę orzeźwiającą kąpielą w Oceanie Atlantyckim. Do plaży można dostać się ścieżką biegnącą po klifie. Nie zalecamy jej jednak dla osób z lękiem wysokości. Można tu również przypłynąć łodzią.
Kąpiel w Garafía, w północnej części La Palmy
Aby tutaj dotrzeć, należy najpierw udać się do Santo Domingo i następnie podążać drogą biegnącą do Porís. Tę drogę wieńczy parking i punkt widokowy, z którego rozpościerają się spektakularne widoki na strome wybrzeże, wzburzony ocean i skały, obok których łamią się fale idealne do surfowania. Wzdłuż szlaku pozwalającego zejść na plażę rosną liczne wilczomlecze, które ciągną się aż do obszaru z większą ilością piasku. Jest to roślina autochtoniczna dla Wysp Kanaryjskich. Jest to idealne miejsce, aby odpocząć od dnia codziennego, nabrać weny i wykąpać się w czyste wodzie, chociaż trzeba zachować ostrożność z uwagi na zafalowanie.
Sin vigilancia
Oleaje fuerte
Localidad
Garafía
Prohibido el baño

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowiku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie używaj detergentów podczas korzystania z prysznica plażowego.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
- Zwierzęta domowe nie mogą korzystać z większości plaży. Upewnij się, czy możesz zabrać swoje zwierzę w dane miejsce.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd...) ani nie zachowuj się w uciążliwy sposób (granie w piłkę).
5
9
262
10045