OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Muzeum sera majorero

Muzeum sera majorero na Fuerteventurze
Muzeum sera majorero na Fuerteventurze
Muzeum sera majorero na Fuerteventurze

Poznaj tajniki pasterstwa i produkcji serów

Muzeum serów kozich typu majorero znajduje się w kompleksie Molino de Antigua, położonym w środkowo-wschodniej części wyspy Fuerteventura. Idealne miejsce, by pospacerować po pięknych ogrodach i odwiedzić sklepy z rękodziełem i produktami sektora rolniczego i pasterskiego z wyspy. Muzeum ma ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, znajdują się tam szczegółowe tablice objaśniające w kilku językach, które pozwalają odwiedzającym zapoznać się z historią pasterstwa i serowarstwa na Fuerteventurze, ze szczególnym naciskiem na informacje o kozach rasy majorera i ich naturalnym środowisku.

Degustacje i deski serów

Muzeum przedstawia przegląd ewolucji wszystkich mleczarni na Fuerteventurze oraz historię nazwy pochodzenia sera Majorero, umożliwiaja też poznanie techniki i narzędzi pracy. Muzeum jest charakteryzuje się dydaktycznym podejściem, jego powierzchnia jest podzielona na kilka stref tematycznych. Oprócz strefy edukacyjnej znajduje się tam również sala przeznaczona na degustację, idealna na degustacje serów. Pobyt w Antigui można zakończyć wizytą w kościele, gdzie miłośnicy sztuki sakralnej mogą podziwiać obraz przedstawiający dusze błogosławionych i potępionych oraz wiele różnych rzeźb.

Isla Fuerteventura

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ

ODKRYJ