OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj
/

SPA NA

WOLNYM POWIETRZU

Na Wyspach Kanaryjskich będziesz mógł odnowić się od środka i na zewnątrz w wyjątkowych warunkach. Oprócz szerokiej oferty ośrodków wellness, te wyspy posiadają cztery zasoby naturalne o zastosowaniu terapeutycznym które zamieniają je w autentyczne SPA na wolnym powietrzu: wodę, powietrze, słońce i piasek.

Połączenie eksplozyjnej przyrody tych wysp z ich długim doświadczeniem w turystyce uzdrowiskowej czynią z nich idealny kierunek turystyczny dla zestawienia maksymalnego relaksu z niezapomnianym urlopem. Pozwól rozpieścić się samej naturze tych wysp lub najlepszym specjalistom.
Z pewnością zasłużyłeś sobie na to.

MORZE

Woda morska, szczególnie ta pochodząca z Oceanu Atlantyckiego zawiera 89 pierwiastków obecnych w naszym organizmie, oprócz witamin i mikroorganizmów, które uwalniają substancje przeciwbakteryjne i hormonalne jakie skóra może wchłonąć dla skorzystania z nich. Kąpanie się w morzu poprawia problemy skórne takie jak: trądzik, zapalenie skóry i skaleczenia, pomaga w usuwaniu toksyn a jednocześnie w odprężeniu się.

POWIETRZE

Odnów się pod względem fizycznym i umysłowym czystością wiatrów pasatów. Bryza morska docierająca do wybrzeży kanaryjskich jest naładowana solami mineralnymi i ujemnymi jonami o efekcie odprężającym i odtoksyczniającym. Dlatego jest bardzo dobroczynna dla systemu oddechowego oprócz wzmacniania skóry i dogłębnego jej nawilżania.

SŁOŃCE

Promienie słoneczne obecne na tych wyspach przez cały rok pomagają naszemu organizmowi w wytwarzaniu witaminy D w sposób naturalny. Ta witamina jest potrzebna do wchłaniania wapna i zapobiegania chorobom takim jak: osteoporozie, nadciśnieniu lub bólom mięśni. Ponadto, światło słoneczne pobudza wydzielanie endorfin, neuroprzekaźników wywołujących wrażenie doskonałego samopoczucia.

PIASEK

Zaserwuj sobie kąpiel piaskową podczas gdy relaksujesz się przy dźwięku fal morskich. Piasek plaży jest nasycony korzystnym wpływem wody morskiej, dlatego jest on jednym z zabiegów najczęściej stosowanych w wielu ośrodkach wellness. Piasek, ogrzany słońcem jest bardzo korzystny w walce z reumatyzmem, artretyzmem i newralgiami. Również stanowi on doskonałą naturalną eksfoliację i najlepszą powierzchnią do spacerowania oraz ćwiczenia nóg.

/
OŚRODKI
WELLNESS
Na Wyspach Kanaryjskich odnajdziesz szeroką ofertę ośrodków wellness z ostatnimi nowościami z zakresu zabiegów i profesjonalne podejście w przyjaznej atmosferze.
Większość z tych ośrodków wykorzystuje w swoich terapiach wszystkie naturalne zasoby wysp obok innego typu zabiegów terapeutycznych bardziej technologicznych.
Zobacz ośrodki
Niektóre z zabiegów o jakie
najczęściej proszą klienci na
Wyspach Kanaryjskich to:

Talasoterapia

Ta terapia wykorzystuje różne elementy morza, razem lub oddzielnie, mające za podstawę: wodę, algi, borowinę i inne substancje wydobyte z morza. Ośrodki które ją oferują pobierają wodę w pobliżu brzegu, sterylizują i podgrzewają, aby móc później ją stosować w postaci kąpieli, pryszniców lub biczy wodnych.

Winoterapia

Winoterapia to bardzo skuteczny zabieg dla obmycia i oczyszczenia skóry, gdyż zewnętrznie stosowany pomaga pobudzić krążenie, zmniejszyć brzuch i wzmocnić pośladki. W trakcie tej terapii nakładany jest na skórę sok z winogron lub bezpośrednio wino.

Geoterapia

Ziemie wulkaniczne Wysp Kanaryjskich bogate w ciepłe wody geotermiczne, minerały i elementy oligoceńskie stanowią jedną z najczęściej zamawianych terapii. Nakładane bezpośrednio na skórę w postaci glinki pomagają poprawić wygląd skóry, stan kości i mięśni.

Terapia aloesem

Aloes zwyczajny, który pomyślnie rośnie na wyspach dzięki tutejszemu klimatowi jest bardzo korzystny dla skóry. Ta terapia polega na oczyszczeniu ciała mleczkiem i tonikiem, peelingu, owinięciu aloesem i relaksującym masażu na zakończenie.