OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Najlepszy klimat na świecie

Ile raz słyszeliśmy, że mieszkańcy Wysp Kanaryjskich mamy otwarty i wesoły charakter. I nie ma co się temu dziwić. Mieszkać w klimacie o średniej rocznej temperaturze wynoszącej 24ºC, bez zbytnich chłodów zimą ani nadmiernego gorąca latem z pewnością ma wpływ. I to duży.

Jest udowodnione naukowo, że klimat ma bezpośredni wpływ na nasze emocje; poczuć promienie słońca na naszej skórze, oddychać czystym powietrzem, chodzić po piasku na boso czy oglądać niebo pełne gwiazd to momenty, które napełniają nas życiem i odnawiają od środka.

Jeżeli tak nie jest, niech Państwo zapytają mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

“Słowa, które
najlepiej definiują
klimat Wysp
Kanaryjskich to
„wrażenie wakacji”
i „dobry humor”

Maxi Biewer

Prezenter Pogody
Niemcy

“Każdego dnia
w roku możesz iść
w bermudach i koszulce
koszulce i dobrze
będziesz się czuć”

Liam Dutton

Meteorolog i prezenter Pogody
Wielka Brytania

“Czas spędzony na
Wyspach Kanaryjskich
to czas, żeby
być szczęśliwym”

Minerva Piquero

Dziennikarka i prezenterka Pogody.
Hiszpania
/
WITAMINY DLA
NASZEGO DUCHA
Przejrzyste niebo i niewielkie opady sprzyjają słonecznym dniom z wieloma godzinami światła. A powszechnie jest wiadome, że światło słoneczne ma pozytywne skutki na nasz stan ducha i na nasz organizm. Jeden dzień na Wyspach Kanaryjskich to jak kapsułka witaminy D, witaminy, którą wytwarzamy kiedy wstawiamy naszą skórę na działanie słońca, a która jest potrzebna do zapobiegania chorobom i aby dobrze się czuć.
/
Najlepszy klimat
dla twojego urlopu
/
DŁUGA I KORZYSTNA
DLA ZDROWIA TRADYCJA
Począwszy od czasów Greków Wyspy Kanaryjskie są znane ze względu na korzystne własności ich klimatu na zdrowie. Wieki później podróżni z całego świata nadal odwiedzają te wyspy, aby odzyskać tu siły życiowe. Ich łagodne temperatury, ich dni pełne światła, ich czyste morskie powietrze i wszystkie ich zasoby naturalne zamieniają Wyspy Kanaryjskie w raj dla zdrowia.
/
ŻYCIE NA
WOLNYM POWIETRZU
Wiatry pasaty i inwersja termiczna jaką wywołują uniemożliwiają formowanie sią chmur, to sprzyja, że latem praktycznie nie ma deszczy, a zimą tylko pada średnio 3 dni w miesiącu. To pozwala żyć przebywając ciągle na wolnym powietrzu, a w połączeniu ze wspaniałą ofertą turystyczną i rozrywkową tych wysp można tu korzystać z niezliczonych zajęć aby dobrze się bawić na plaży, w górach, gęstych lasach, po środku wody… Ty wybierasz.

Wiele badań i miliony turystów przybywających z całego świata uważają, że Wyspy Kanaryjskie korzystają z najlepszego klimatu na świecie. Ich łagodne temperatury z nieznacznymi wahaniami na przestrzeni roku, niewiele dni deszczowych i niekończące się godziny słońca sprawiają, że zasługują one na to wyróżnienie.