OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Zamek Św. Józefa

Zamek Św. Józefa Muzea i centra turystyczne na Lanzarote
Zamek Św. Józefa Muzea i centra turystyczne na Lanzarote
Zamek Św. Józefa Muzea i centra turystyczne na Lanzarote
Zamek Św. Józefa Muzea i centra turystyczne na Lanzarote

Zwiedzanie Międzynarodowego Muzeum Sztuki Współczesnej na Lanzarote

Stworzenie z ruin twierdzy militarnej Międzynarodowego Muzeum Sztuki Współczesnej było możliwe dzięki mistrzowskiemu kunsztowi artysty - Césara Manrique. Zamek Św. Józefa jest elegancką twierdzą, gdzie nowoczesność i gastronomię degustuje się, kontemplując charakterystyczne morze wokół wyspy Lanzarote. Na jego kamiennych ścianach z XVIII wieku, eksponowane są dzieła, między innymi, artystów takich jak Tàpies, Miró, Alechinsky i Millares. W tym centrum artystycznym, znajdującym się na wschodzie wyspy i do którego można się dostać przez most zwodzony, znajduje się muzeum, restauracja i jest to niewątpliwie jedyne w swoim rodzaju reprezentacyjne miejsce miasta.

Restauracja z sygnaturą Manrique w Arrecife

Tuż po przejściu okrągłej bramy wejściowej, wszystko jest naznaczone kunsztem Manrique: sala tymczasowych ekspozycji o łukowym sklepieniu, wykwintne ogrody z lawy, palmy, spiralne schody o nieskazitelnej bieli, które znajdują się w dolnej części zamku, to strefa wyłącznie przynależąca do restauracji. Ten elegancki i bardzo nowoczesny obiekt oferuje kreatywną kuchnię kanaryjską i świeże przekąski w okrągłej i przeszklonej sali, gdzie kamienie, drewno i wiszące rośliny ustępują najbardziej sugestywnemu i przepięknemu widokowi na port w Arrecife.

Isla Lanzarote

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

ODKRYJ