OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Muzeum Miasta i Morza

Muzeum Miasta i Morza na Gran Canarii
Muzeum Miasta i Morza na Gran Canarii
Muzeum Miasta i Morza na Gran Canarii

Historia miasta i jego związków z morzem

Muzeum Miasta i Morza znajduje się we wnętrzu zamku Castillo de Mata, historycznej enklawie stanowiącej część systemu obronnego miasta, położonej w pobliżu dzielnicy Triana w Las Palmas de Gran Canaria. Muzeum oferuje zwiedzającym zapoznanie się z ponad pięcioma stuleciami historii miasta kładąc nacisk na ścisły i nierozerwalny jego związek z morzem. Wizyta w tym miejscu jest polecana również ze względu na to, że pozwala na zagłębienie się w przeszłości stolicy wyspy, jako że muzeum znajduje się w symbolicznej budowli będącej Zabytkiem Historyczno-Artystycznym, prawdziwą perłą, z której miasto może być dumne.

Ważna przestrzeń kulturalna w stolicy

Wnętrza zamku Castillo de Mata zostały całkowicie odrestaurowane i obecnie stanowią ważną przestrzeń kulturalną w Las Palmas de Gran Canaria. W przeszłości Castillo de Mata tworzył część murów obronnych i odegrał istotną rolę podczas ataków przeprowadzanych przez słynnych piratów. Muzeum Miasta i Morza jest bardzo pożytecznym miejscem, w którym można uzupełnić swoją wiedzę nabytą w innych placówkach edukacyjnych. Do muzeum, w którym zwiedzający mogą poznać historię miasta od XV wieku aż po dzisiejsze czasy obowiązuje wstęp wolny. Istnieje również możliwość skorzystania z usług przewodnika dla grup, przy czym chęć skorzystania z takiej formy oprowadzania należy zgłosić z odpowiednim wyprzedzeniem.

Isla Gran Canaria

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
sí

sí

sí

ODKRYJ