OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Osada La Atalayita

Osada La Atalayita na Fuerteventurze
Osada La Atalayita na Fuerteventurze
Osada La Atalayita na Fuerteventurze

Wejdź na szczyt osady La Atalayita

Osada La Atalayita jest położona w dolinie Pozo Negro, we wschodniej części Fuerteventury. Stanowisko archeologiczne sięga czasów rdzennych mieszkańców wyspy, zwanych „mahos” lub „majos”. Obecnie Centrum Interpretacji umożliwia zwiedzającym podziwianie budowli liczących ponad sześć stuleci. Jakże fascynujące może okazać się poznanie historii osady, która stanowiła nocne schronienie, ochronę przed groźnymi zjawiskami naturalnymi oraz kryjówkę przed atakami wrogów. Polecamy wspiąć się na szczyt osady, aby móc z niego podziwiać niezwykłą panoramę.

Strefa wystawowa, która pozwala poznać historię

La Atalayita to 1200 metrów kwadratowych autentycznej historii: wielki obszar składający się z ponad 115 budowli oraz strefę wystawową, w której zwiedzający mogą dowiedzieć się, jak wyglądało życie w osadzie na przestrzeni dziejów. Polecamy wziąć broszurę dostępną w miejscu zwiedzania, w której zostały przedstawione i objaśnione różne rodzaje budowli udostępnionych dla turystów, co może okazać się bardzo przydatne podczas zwiedzania osady oraz do lepszego zrozumienia jej historii.

Isla Fuerteventura

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ
sí

sí

ODKRYJ