OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Centrum Interpretacji Los Molinos (Centro de Interpretación de Los Molinos) ── Tiscamanita

Centrum Interpretacji Los Molinos na Fuerteventurze
Centrum Interpretacji Los Molinos na Fuerteventurze
Centrum Interpretacji Los Molinos na Fuerteventurze

Poznaj proces wyrabiania kanaryjskiej mąki gofio

Centrum Interpretacji Los Molinos mieści się w tradycyjnym domu, w którym niegdyś wyrabiano kozi ser majorero, położonym we wsi Tiscamanita, w środkowej części Fuerteventury. Obok muzeum stoi odrestaurowany wiatrak, będący atrakcją turystyczną. W Centrum Interpretacji można poznać kulturę powstałą wokół mąki gofio, która przez stulecia była najlepszym produktem pozwalającym na zaspokojenie głodu na wyspie. W ramach zwiedzania można zapoznać się z historią wiatraków, a także dowiedzieć się, w jaki sposób wyrabiano autentyczną kanaryjską mąkę gofio.

Wsłuchać się w dźwięk ręcznego młynka

Zaraz po wejściu do muzeum daje się słyszeć dziwny hałas, który pochodzi z ręcznego młynka, w którym mieli się kukurydzę. Niezwykłym doświadczeniem jest obserwowanie pracy starego wiatraka zbudowanego z kamienia, gliny i wapnia, a także zwiedzanie młyna, na który składa się jeden budynek, wieża i specjalne urządzenia. Centrum Interpretacji Molinos de Tiscamanita przedstawia zwiedzającym różne sposoby otrzymywania mąki ze zbóż za pomocą tablic objaśniających, diagramów i rysunków różnego rodzaju młynów, które pomagają lepiej zrozumieć ich funkcjonowanie.

Isla Fuerteventura

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ

ODKRYJ