OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

ZNOWU UWIERZ

W MAGIĘ

Wyspy Kanaryjskie są pełne magicznych miejsc: bujnych lasów laurowych, które wydają się zaczarowane, prehistorycznych jaskini z setkami legend, wulkanów uważanych za święte i wiele innych miejsc, które sprawiają, że wyspy to miejsce ze specjalną aurą.

Tak więc, jeśli jesteś na Wyspach Kanaryjskich, nie możesz ich opuścić nie odkrywszy wszystkich miejsc pełnych uroku, które sprawiają, że są one magiczne. I kto wie, być może, jeśli zastanowisz się nad tym bardziej intensywnie, może uda ci się dostrzec w oddali San Borondón, ósmą Wyspę Kanaryjską, która, według legendy, pojawia się i znika od wieków w pewnym zagubionym punkcie gdzieś na oceanie.

/
TENERYFA
MITOLOGIA
I LEGENDA

Wokół Teneryfy krąży wiele mitów i legend. Jedna z nich mówi, według mitologii Guanchów, że wewnątrz Teide żyje diabeł Guayota, uwięziony tam od wieków. Druga mówi, że pirat urodzony w La Lagunie, Amaro Pargo, przyjechał tu, aby zmierzyć się w wodach atlantyckich z samym Barbanegrą.

/
GRAN CANARIA
PODRÓŻ
ARCHEOLOGICZNA

Wielki rozwój kulturalny, który osiągnęła Gran Canaria w okresie Aborygenów został odzwierciedlony w Północnym Szlaku Architektonicznym, gdzie dzięki Cenobio de Valerón, Cueva Pintada, oraz Necrópolis de Maipés, możesz zwiedzić starożytne zabytki i przyjrzeć się uważnie obrazom jaskiń i kurhanów wzniesionych nad lawą. Poza tym, u podnóża Roque Bentayga możesz odkryć się na czym polegały magiczne rytuały Aborygenów związane z przebiegiem równonocy wiosennej i jesiennej.

/
LANZAROTE
MIT I OGIEŃ

Lanzarote jest uważana za Wyspę Wulkanów. Poznaj mit Mit Atlantydy nurkując nurkując w głębi jego wód, wysłuchaj legendę o Księżniczce Ico w Teguise lub odkryj za pomocą przyrody wulkanicznej Timanfaya, dlaczego nazywają ją wyspą Ognia i Wody.

/
FUERTEVENTURA
MAGICZNA
GÓRA

Góra Montaña de Tindaya, również nazywana „Magiczną Górą” została uznana przez Aborygenów z Fuerteventury za drzwi prowadzące do nieba. Stamtąd możesz także udać się do Muzeum Archeologicznego Betancuria, w którym można oglądać unikalne i tajemnicze okazy, lub podziwiać piękno Antigua’y gdzie, według legendy, po raz pierwszy pojawiło się „Światło Mafasca”.

/
LA PALMA
PIĘKNA
I TAJEMNICZA

La Palma to piękno i tajemnica w równym stopniu. W Parku Narodowym Caldera de Taburiente możesz korzystać z bujnej przyrody, kontemplować świętą obecność Roque Idafe, uznanego przez starożytnych Aborygenów za oś świata, a w Roque de los Muchachos najdziesz święte malowidła naskalne i petroglify.

/
LA GOMERA
PRZYRODA
Z LEGENDY

Magię można poczuć na całej wyspie La Gomerze dzięki jej naturze. Istnieje wiele legend o gobelinach i romansach, które wędrują po bujnych lasach Parku Narodowego Garajonay lub Strumienie Espina, o których mówi się, że ich wody mają wspaniałe właściwości lecznicze.

/
EL HIERRO
MAGIA
GWIAZD

Niebo El Hierro jest tak czyste i jasne, że oferuje jeden z najlepszych widoków astronomicznych w Europie. Dlatego też, nic dziwnego, że starożytni mieszkańcy czcili gwiazdy poprzez swoją sztukę. W rejonie El Sabinar, można zobaczyć rzeźby skalne El Julán za pomocą których Aborygeni z wyspy obrazowali swoje religijne przekonania na temat gwiazd.