OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Przyrodana wyciągnięcie ręki

Wyspy Kanaryjskie to nie tylko rajskie plaże, znajdziesz tu także tysiącletnie lasy, gwiaździste niebo i wulkany tworzące nieziemskie krajobrazy. Uzupełnienie urlopu wycieczką na najwyższy szczyt Hiszpanii lub biwakiem w parku narodowym jest bardzo proste, ponieważ większość atrakcji turystycznych jest łatwo dostępna i dysponuje wieloma udogodnieniami.

Teren
chroniony

Ogromna bioróżnorodność wysp sprawia, że występują tu 3000 gatunków flory i fauny, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu na świecie. Dlatego 40% całego obszaru Wysp Kanaryjskich jest objęte ochroną: jest tu 7 rezerwatów biosfery, 3 rezerwaty morskie oraz 4 wspaniałe parki narodowe, w których możesz się osobiście przekonać o bogactwie ekosystemów Wysp Kanaryjskich.

Park Narodowy
Teide

Teide to idealny cel wyprawy dla całej rodziny. Możemy wjechać na ten wulkan kolejką linową, w ciągu zaledwie ośmiu minut, lub wspinać się szlakiem przez sześć godzin (wymaga to zabrania odpowiedniego ubrania i butów oraz kremu przeciwsłonecznego). Widok z góry jest imponujący. Mamy przecież do czynienia z trzecim pod względem wysokości wulkanem na świecie, i z jego najwyższego punktu możemy zobaczyć całą Teneryfę. Przy dobrej widoczności, czasami widać też inne wyspy.

Park Narodowy
Timanfaya

Montañas de Fuego (Góry Ogniste) na Lanzarote to Mars na Ziemi. Pięć tysięcy hektarów pozbawionych roślinności i nietkniętych ręką ludzką, charakteryzujących się wyjątkowym pięknem. Możesz poznać dziewiczość tej czerwono-czarnej krainy wędrując pieszo lub przemieszczając się autobusem, ale najzabawniej będzie skorzystać z grzbietu wielbłąda.

Park Narodowy
Garajonay

Nazwa tego parku narodowego wywodzi się od imion Gara i Jonay - kanaryjskich Romea i Julii. W tym bujnym lesie wawrzynowym pełno jest mchów i paproci, a spacerując po jego sieci ścieżek czujesz się jakbyś powrócił do czasów prehistorycznych. Najsłynniejszym zakątkiem parku narodowego jest strefa, przez którą przepływa strumień El Cedro: starodawny las w kolorze intensywnej zieleni i o wyjątkowej bioróżnorodności.

Park Narodowy
Caldera
de Taburiente

Temu położonemu w centrum wyspy parkowi narodowemu prawdopodobnie zawdzięcza ona przydomek La Isla Bonita - piękna wyspa. W sercu La Palma możesz spacerować wśród lasów sosny kanaryjskiej, zobaczyć zjawiskowy wodospad Cascada de Colores oraz podziwiać nocne niebo jak nigdy dotąd, z obserwatorium na Roque de los Muchachos.

Spacery
z najlepszymi widokami

Korzyścią płynącą z występujących przez cały rok łagodnych temperatur jest możliwość poznawania kanaryjskiej przyrody w dowolnym czasie. Podczas tylko jednego spaceru możesz zauważyć, jak krajobraz zmienia się co kilka kilometrów: plaża, pustynia, las... Poddaj się jego magii, pokonując szlaki dostosowane do wszystkich poziomów zaawansowania.

A kiedy będziesz musiał odpocząć, możesz zatrzymać się w jednym z punktów widokowych znajdujących się na Wyspach Kanaryjskich. Mała przerwa nie tylko umożliwi ci podziwianie widoków, ale też ukarze ci nową perspektywę kanaryjskiej architektury i dzieł Césara Manrique.

Relaks
wśród czystego powietrza

Po wyczerpującym spacerze na łonie natury nie ma nic lepszego od relaksu w jednym ze spokojnych hoteli sieci Paradores lub hoteli agroturystycznych na Wyspach Kanaryjskich. Tu nie ma hałasu ani nikt nie przeszkadza, możesz tu spać z dala od zgiełku miasta; jedynie ty, przyroda i twoje sny. Po przebudzenia czekać będzie na ciebie smaczne śniadanie z produktów lokalnych, które doda ci sił, abyś dalej poznawał piękne kanaryjskie krajobrazy.