OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

INNE OBLICZE

WYSP KANARYJSKICH

Poza unikalnym klimatem, rajskimi plażami, czy bujną przyrodą, na Wyspach Kanaryjskich będziesz miał możliwość poznania tradycji i celebrowania imprez kulturalnych, które pozostały niezmienne na przestrzeni setek lat - walory, które przyciągają na wyspy coraz większą ilość gości i które pomogą Ci trochę lepiej poznać kanaryjski charakter.

Koniecznie weź udział w festynach ludowych, poczuj gorliwość z jaką mieszkańcy obchodzą uroczystości religijne, baw się w rytmie tańców regionalnych i spróbuj specjałów, typowych dla każdego regionu. Teraz znasz już Wyspy Kanaryjskie trochę lepiej.

/

TRADYCJA

I RELIGIA

Religia i kultura, na przełomie historii, były w Europie stale ze sobą powiązane. Dlatego też, nie powinno nas dziwić, że wiele najbarwniejszych uroczystości związanych jest właśnie z aspektem religijnym. Wszyscy goście są jednak mile widziani i zapraszani do wspólnej zabawy.

Święto
przeniesienia Matki
Boskiej Królów

El Hierro

Co cztery lata, w każdą pierwszą sobotę lipca, na El Hierro odbywa się ta bardzo ceniona przez uczestników uroczystość. To niezwykle barwna procesja, do której w każdym mijanym miasteczku dołączają dziesiątki tancerzy i która niesie figurkę z sanktuarium w La Dehesa de Sabinosa aż do stolicy wyspy - Valverde.

Święto
Bajada de la Virgen
de las Nieves

La Palma

Odbywające się co pięć lat kilkutygodniowe święto uznane zostało za narodową atrakcję turystyczną wyspy. Nie możesz przeoczyć budzącego emocje festiwalu Baile de los Enanos (Tańca Karłów), którzy przez całą noc przemierzają ulicę Real, kończąc swój taniec o świcie przy zabytkowym statku Barco de la Virgen.

Oglądnij wydarzenie>

Bajada
de la Virgen
de Guadalupe

La Gomera

Jeśli zagościsz na La Gomera w czasie tej uroczystości, odbywającej się co pięć lat, będziesz świadkiem szczególnej morskiej procesji, podczas której Virgen de Guadalupe (Matka Boska z Guadalupe), w towarzystwie statków rybackich, płynie ze swojego sanktuarium w Puntalla aż do stolicy wyspy. Kiedy wizyta nie wypada w roku obchodu święta, można nacieszyć się atmosferą procesji zwanej "Fiesta de Octubre", która gromadzi rzesze wiernych i ma miejsce w okolicach sanktuarium.

Oglądnij wydarzenie>

Boże Ciało
w La Orotava

Tenerife

W okresie Bożego Ciała tysiące zwiedzających spaceruje po kolorowych dywanach z kwiatów i piasku, które zdobią ulice La Orotava w czasie uroczystych procesji. Koniecznie powinieneś zobaczyć fantastyczny dywan na placu Ayuntamiento, stworzony z piasku wulkanicznego pochodzącego z Parku Narodowego Teide.

Oglądnij wydarzenie>

Fiesta de la Rama, czyli
Święto Gałązek w Agaete

Gran Canaria

Tysiące zwiedzających gromadzi się 5 sierpnia w Agaete, Gran Canaria, podczas święta płodności i wody, tańcząc w drodze do sanktuarium Virgen de las Nieves (Matki Boskiej Śnieżnej) i wymachując trzymaną w ręce gałązką, którą tam następnie złożą, modląc się o deszcz. Jeśli zagościsz w miasteczku w tym czasie będziesz mógł dołączyć do prowadzących marsz wielkogłowych kukieł, zwanych "papahuevos" (gapy).

Oglądnij wydarzenie>

Festiwal Virgen
de la Peña

Fuerteventura

Jest on jednym z najstarszych festiwali religijno-kulturalnych obchodzonych na Wyspach Kanaryjskich. Romería (pielgrzymka) organizowana na cześć “La Peñita”, w ten sposób zdrobniale nazywanej przez mieszkańców Fuerteventury patronki wyspy, jest głównym wydarzeniem festiwalu. W drodze do jej sanktuarium towarzyszy uczestnikom muzyka i lokalne przysmaki.

Oglądnij wydarzenie>

Romería
de los Dolores

Lanzarote

Podczas tego święta Lanzarote barwne jest od tradycyjnych strojów, w które przebierają się uczestnicy, na cześć Virgen de los Dolores, zwanej Królową Wulkanów. Pielgrzymka rozpoczyna się o północy, w kilku miejscach wyspy równocześnie, aby ostatecznie połączyć jej uczestników we wsi Mancha Blanca, gdzie patronka dokonała cudu, zatrzymując płynącą na wyspę lawę z wulkanu Timanfaya (Góry Ognia).

Oglądnij wydarzenie>

Sprawdź nasz kalendarz, aby być na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami, które odbywają się na Wyspach Kanaryjskich.