OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj
/

WSZYSTKO

DLA WSZYSTKICH

Każdego roku miliony podróżnych z całego świata odwiedzają Wyspy Kanaryjskie zwabieni ich zróżnicowaną ofertę turystyczną by: odprężyć się na plaży, pograć w golfa, surfować po falach, zanurzyć się w morzu, pływać żaglowcem, przebywać na łonie przyrody… I choć wszyscy oni przybywają tutaj motywowani różnymi powodami, większość w końcu robi drobne zakupy na tych wyspach.

Niezależenie kim jesteś na Wyspach Kanaryjskich odnajdziesz szeroką ofertę handlową dla wszystkich upodobań i kieszeni. Wyszukuj na targowiskach, spędź popołudnie w strefie handlowej lub odkryj typowe produkty kanaryjskie w tradycyjnych sklepach.
NA JNIŻSZE
PODATKI
W EUROPIE
Dzięki specjalnemu systemowi opodatkowania, innemu niż w pozostałej części tego kraju, Wyspy Kanaryjskie korzystają z podatku konsumpcyjnego o stawce 7%. Podatku znacznie niższego niż w reszcie Europy, co się przekłada na dużo niższe ceny na prawie wszystkich produktach, tak abyś mógł kupić więcej za mniej.
/
TARGOWISKA NA
WOLNYM POWIETRZU
Na Wyspach Kanaryjskich dni są długie i o stałej temperaturze przez cały rok. Dlatego bardzo prosto jest znaleźć targowiska na wolnym powietrzu na wszystkich tych wyspach, choć większość z nich rozkłada się tylko w kilka konkretnych dni w miesiącu. Wiele z nich zazwyczaj sprzedaje wyroby rzemieślnicze, produkty spożywcze, starocie, a nawet w pewnych przepadkach sprzęt gospodarstwa domowego lub używane meble. I choć kupowanie nie jest twoim głównym celem, odwiedzenie jednego z tych targowisk może być sposobem na odkrycie miasteczek bądź starych dzielnic.
Targowiska
/
STREFY I CENTRA
HANDLOWE
Robić zakupy w sklepach najlepszych marek lub w ekskluzywnych butikach zaledwie kilka metrów od rajskich okolic to coś, co tylko będziesz mógł zrobić na Wyspach Kanaryjskich. Centra miejskie również skupiają na swoich głównych ulicach sklepy odzieżowe z najnowszymi trendami mody, perfumerie i ekskluzywne sklepy jubilerskie oraz wszystkie inne rodzaje sklepów, które tworzą fajną atmosferę.

Ponadto, Wyspy Kanaryjskie posiadają duże, nowoczesne przestrzenie, w których odnajdziesz kina, obszary dla dzieci, restauracje, strefy rekreacyjne… i najlepszy wybór krajowych i zagranicznych marek, abyś nie musiał przemieszczać się dla odnalezienia mody i rozrywki w tym samym czasie.
Strefy handlowe
/
PRODUKTY
KANARYJSKIE
Nie możesz wyjechać stąd bez pamiątki z Wysp Kanaryjskich. I jaki może być najlepszy prezent jak nie produkt wykonany na tych wyspach dla zaskoczenia kogoś lub, czemu nie, dla ciebie samego.

Produkty kosmetyczne z aloesu zwyczajnego

Z uwagi na tutejsze warunki klimatyczne i ekologiczną produkcję rolną, wolną od produktów chemicznych kanaryjski aloes zwyczajny ma nadzwyczajną jakość.

Stroje kąpielowe Lenita & XTG

To marka modnej odzieży do kąpieli najbardziej obecna na plażach Wysp Kanaryjskich. Stworzona przez Lenita Burmany i Luis Mentado, a ich propozycje są fajne, śmiałe i skraje.

Rzemiosło kanaryjskie

Kanaryjskie pierścionki lub kapelusze z Gracioseros to wyraźne odzwierciedlenie tradycji i kanaryjskiej kultury.

Produkty dla smakoszy

Gastronomia kanaryjska jest pełna wysokiej jakości produktów takich jak rum Ron Arehucas i wódka Blat chełpiąca się być najczystszą na świecie.

Cygara z La Palma

Wytwarzane ręcznie w sposób rzemieślniczy cygara z La Palma mają sławę być najlepszymi na świeci obok kubańskich.

Własna sztuka

Bardzo dobrym przykładem sztuki kanaryjskiej są litografie Cesar Manrique lub malarza Néstor Martín-Fernández de la Torre.