OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Ważna informacja: Koronawirus (COVID-19)

Wyspy Kanaryjskie są jednym z najmniej dotkniętych pandemią regionów w Europie i na świecie. W związku z tym chcielibyśmy przesłać Wam słowa otuchy i optymizmu. Intensywnie pracujemy nad ponownym otwarciem naszych wysp, abyście mogli podróżować z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, higieny i jakości.

Na naszej stronie znajdziecie aktualne informacje o obecnej sytuacji na każdej z naszych wysp.


Wyspy Kanaryjskie wkraczają na drogę do „nowej normalności”

Aktualnie w Hiszpanii nadal obowiązuje stan wyjątkowy (zgodnie z Dekretem Królewskim nr 463/2020). Przejście do „nowej normalności” następuje w całym kraju stopniowo: w czterech etapach, które są wdrażane co dwa tygodnie, począwszy od 4 maja.

Ze względu na niewielką częstość występowania COVID-19 na Wyspach Kanaryjskich, wyspy La Gomera, El Hierro i La Graciosa weszły już w drugi etap, wyprzedzając tym samym resztę kraju, tak jak w przypadku poprzedniego etapu. Pozostałe wyspy (Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura i La Palma) nadal znajdują się w pierwszym etapie, co jednak oznacza, że obowiązuje tam mniej ograniczeń i obostrzeń niż w innych rejonach Hiszpanii, które wciąż znajdują się w etapie zerowym.

Czynności dozwolone w poszczególnych etapach:

Etap 1

Hotele, ogródki restauracyjne i biura podróży

(Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma)

 • Ponowne otwarcie hoteli i innych turystycznych obiektów noclegowych z wyłączeniem części wspólnych.
 • Małe sklepy mogą zostać otwarte pod warunkiem ścisłego przestrzegania środków bezpieczeństwa (np. zachowania fizycznej odległości dwóch metrów wewnątrz lokalu), ale centra handlowe pozostają zamknięte.
 • Bary i restauracje mogą otworzyć swoje ogródki i wykorzystywać je w 50% ich pojemności, (lecz nie mogą udostępniać pomieszczeń wewnątrz lokali).
 • Dozwolona jest mobilność w obrębie tej samej wyspy w celu wykonywania określonych czynności (odwiedzenia przyjaciół i rodziny, zrobienia zakupów i/lub spożycia posiłku w ogródkach restauracyjnych).
 • Aktywna turystyka i zwiedzanie atrakcji przyrodniczych jest dozwolone w małych grupach (maks. 10 osób).
 • Spacery i uprawianie sportów indywidualnych na świeżym powietrzu jest dozwolone w określonych ramach czasowych.

Etap 2

Restauracje i instytucje kulturalne

(La Gomera, El Hierro, La Graciosa)

 • Mogą zostać otwarte sale wewnątrz barów i restauracji i używane w jednej trzeciej ich pojemności, pod warunkiem, że zostaną wdrożone środki fizycznego dystansowania i tylko w przypadku serwowania posiłków przy stołach i/lub przygotowywania posiłków na wynos.
 • Mogą zostać ponownie otwarte kina, teatry, audytoria i inne przestrzenie tego typu, pod warunkiem, że miejsca zostaną wcześniej przypisane, a dany obiekt będzie wykorzystywany jedynie w jednej trzeciej swojej normalnej pojemności.
 • Możliwe jest zwiedzanie zabytków, muzeów i sal wystawowych, o ile będą one wykorzystywane w jednej trzeciej swojej pojemności.
 • Aktywna turystyka i zwiedzanie atrakcji przyrodniczych może odbywać się w większych grupach.
 • Koncerty i wydarzenia kulturalne mogą odbywać się w zamkniętych przestrzeniach przy wykorzystaniu jednej trzeciej ich zwykłej pojemności Jeśli organizowane są na zewnątrz, na widowni może znajdować się maksymalnie 400 osób, pod warunkiem, że będą zajmowały miejsca siedzące.
 • Centra handlowe zostają ponownie otwarte bez możliwości spędzania czasu w częściach wspólnych i strefach rekreacyjnych, przy czym dozwolone jest wykorzystywanie jedynie 40% ich pojemności.

Etap 3

Ponowne otwarcie plaż i większa mobilność

(Wkrótce)

 • Otwarcie plaż.
 • Większa elastyczność w zakresie przemieszczania się (dzięki środkom ochronnym, takim jak maseczki, zachowanie bezpiecznej odległości itp.).
 • Sklep mogą zwiększyć wykorzystanie swojej pojemności do 50%, o ile będą zachowane dwa metry odległości między osobami.
 • Ograniczenia dotyczące pojemności i obłożenia barów i restauracji zostają złagodzone.

Co musisz wiedzieć, jeśli wybierasz się na Wyspy Kanaryjskie?

W związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego, podróżni z zagranicy przybywający na Wyspy Kanaryjskie są zmuszeni do odbycia 14-dniowej kwarantanny w swoim miejscu zakwaterowania i mogą wychodzić jedynie w celu zakupienia niezbędnych produktów, udania się do placówek medycznych lub z powodu siły wyższej. Na razie na teren Hiszpanii mogą przybywać jej obywatele i mieszkańcy, dyplomaci i urzędnicy konsularni oraz osoby, które udowodnią dotyczące ich przyczyny będące przejawem działania siły wyższej.

Podobnie Unia Europejska ogłosiła, że jej granice pozostaną zamknięte do 15 czerwca, co ma na celu ograniczenie zbędnych podróży. Analizowane są przyszłe środki mające na celu pobudzenie turystyki przy zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Zasady higieny i bezpieczeństwa

Myj często ręce, używając mydła i wody lub dezynfekuj je żelem wodno-alkoholowym.
Zasłaniaj usta i nos chusteczką higieniczną podczas kasłania i kichania, a zużytą chusteczkę wyrzuć do kosza na śmieci.
Zachowuj odległość co najmniej dwóch metrów od osób, z którymi nie mieszkasz (dotyczy to osób z objawami lub bez).
Noszenie maseczki jest obowiązkowe w transporcie publicznym, we wszystkich zamkniętych przestrzeniach oraz na ulicy, jeśli nie jest możliwe zachowanie minimalnej odległości dwóch metrów.

W przypadku wystąpienia objawów zadzwoń pod numer:

900 112 061

Gorączka Gorączka
Kaszel Kaszel
Trudności w oddychaniu Trudności w oddychaniu