OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Cactualdea Park

Cactualdea Park Muzea i centra turystyczne na Gran Canarii
Cactualdea Park Muzea i centra turystyczne na Gran Canarii
Cactualdea Park Muzea i centra turystyczne na Gran Canarii

Największy park kaktusów w Europie

Sześć metrów. Tyle właśnie mierzy najwyższy kaktus w parku kaktusów – Cactualdea Park, który stanowi tło dla najlepszych zdjęć, które zrobimy w tym niesamowitym ogrodzie. Odwiedzający ten największy w Europie park z kaktusami, najczęściej są zaskoczeni hojnymi rozmiarami wielu gatunków spośród 1200, które mają tutaj swój dom. Teren liczący 15.000 metrów kwadratowych w La Aldea de San Nicolás, w zachodniej części wyspy Gran Canarii, możemy przemierzyć, zachowując szybki i zwinny krok, w jedną godzinę.

Kaktuarium z palmami, aloesem, pawiami i żółwiami

Cactualdea oferuje o wiele więcej niż tylko kolczaste rośliny przywiezione z egzotycznych miejsc, takich jak Madagaskar. Między szumiąca wodą, tuż obok amfiteatru, nieopodal wygasłego wulkanu odnajdziemy schody prowadzące do najpiękniejszego ogrodu. Możemy udać się na spacer po ścieżce wyłożonej kamieniami, aby odkryć kaktusy i jeszcze więcej kaktusów (☺) otoczonych palmami, aloesem, sukulentami i spotkać się wzrokiem z beztroskimi pawiami, kaczkami, żółwiami i osłami, które swobodnie się tutaj poruszają, nie zważając na nic. Na zakończenie, warto odwiedzić jaskinię, skosztować pysznych tapas w barze z tarasem oraz kupić pamiątki.

Isla Gran Canaria

Dla zapoznania się z całą dostępną i zaktualizowaną informacją ma temat rozkładów jazdy, rezerwacji, lokalizacji i danych kontaktowych przejdź do oficjalnej strony internetowej.

PRZEJDŹ DO STRONY INTERNETOWEJ

ODKRYJ