OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

7 wysp, 7 historii 7 wysp, 7 historii

Na Wyspach Kanaryjskich codziennie ma miejsce tysiące unikalnych i różnych historii. Tysiące i miliony osobistych doświadczeń, które sprawiają, że Wyspy stają się szczególnym miejscem pełnym niezapomnianych chwil.

#7historii to projekt artystyczny, który ma na celu pokazanie Wysp Kanaryjskich z różnych punktów widzenia. W tym celu, siedmiu “video tellers”, najważniejszych na platformie Vimeo, zostało zaproszonych do podróży na Wyspy Kanaryjskie i poproszonych o uchwycenie, za pomocą swoich aparatów, takich doświadczeń, które sprawiają, że każda Wyspa staje się niezapomnianym miejscem. Osobiste spojrzenie, w którym emocje i wrażliwość twórców są na pierwszym miejscu. Wynik był spektakularny: 7 siedem kreacji audiowizualnych tak różnych jak same Wyspy.
TYSIĄCE
WSPÓLNYCH
EMOCJI
Filmy były kręcone jesienią i zimą 2013 roku i zostały opublikowane na początku roku 2014. Od razu, projekt osiągnął sukces, jako że dwa z siedmiu filmów zostały skategoryzowanych jako Staff Pick (wideo szczególnie polecane przez profesjonalistów Vimeo). W niewiele ponad tydzień, liczba wyświetleń przekroczyła 500.000, a, pod koniec roku, filmy obejrzało już ponad półtora milionów użytkowników. Wszystkie znalazły się na różnych kanałach i blogach podróżniczych, dzięki wysokiej jakości audiowizualnej i swojemu oryginalnemu punktowi widzenia. Dlatego, jeśli planujesz podróż na Wyspy Kanaryjskie, poświęć chwilę i obejrzyj archipelag oczami tych młodych artystów.

Lanzarote
LEA AMIEL
I NICOLAS LIBERSALLE

Krajobrazy Lanzarote i doznane emocje wywarły takie wrażenie na tym duecie twórczym, że zdecydował się ochrzcić swój film jako The Lanzarote Effect (El Efecto Lanzarote) (Wpływ Lanzarote). Odtworzenie magicznego i antycznego świata, gdzie wszystko jest szczególne: ziemia, niebo, zwyczaje, a, przede wszystkim, mieszkańcy Wyspy, którym złożono hołd.

Fuerteventura
ANDRO KAJZER

W tej propozycji słoweńskiego reżysera, emocje są doświadczane dzięki szczegółom. Jest to film z określonym rytmem i bardzo uważnie dobraną estetyką, gdzie woda i wiatr znajdują się w centrum uwagi jako elementy, które określają życie na Fuerteventurze.

Gran
Canaria
RICK MEREKI

Rick Mereki interpretuje Wyspę Gran Canarię jako kalejdoskopiczną scenerię pełną życia i intensywnych doznań. Wynik stanowi wywołujące dreszcze wideo o nazwie Mirrorlapse.

Teneryfa
MATTY BROWN

Teneryfa to niezwykłe wspomnienia. W taki sposób Matty Brown przedstawia Wyspę w The Edge of Earth (Koniec Ziemi) – jako ciąg myśli, które przywołują jego podróż po wyspie. Siedem intensywnych dni, które dają podstawę do wszystkich rodzajów emocji.

La Gomera
JUAN RAYOS

A Volcano in the Sea (Wulkan w morzu) to wizualna refleksja na temat relacji, którą człowiek utrzymuje ze swoim środowiskiem i jego przeszłością. Podróż do natury i tradycji La Gomery, która bazuje na samotności jednostki.

La Palma
GUNTHER GHEERAERT

W tym wideo, ochrzczonym jako Tales of Life (Chwile życia), autor zwiedza Wyspę, którą on sam określa jako miejsce, w którym można zagubić się. Intymność, tradycja i autentyczność są cały czas obecne w tym 3-minutowym wideo.

El Hierro
JEAN JULIEN

Propozycja francuskiego filmowca jest oryginalną podróżą do wnętrza El Hierro. Wideo, w którym tekstury są bardzo wrażliwe oraz folklor, gastronomia i tradycje są punktem wyjścia dla przyszłości wyspy, reprezentowanej przez dzieci z El Hierro.