OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Istnieją tak specjalne miejsca, które wywołują emocje trudne do opisania w słowach. Kolory krajobrazów, zapach natury, powiew bryzy… Uczucia, które często można wyrazić jedynie za pomocą sztuki. W ramach projektu „On the Draw”, niektórzy z najważniejszych międzynarodowych rysowników zostali zaproszeni do podróży na Wyspy Kanaryjskie, aby uchwycić, poprzez swoją pracę, uczucia, które każda wyspa im przekazuje. Jedynym wymogiem była: pełna swoboda twórcza.
7 rysowników, 7 wysp i 7 dni. Wynikiem jest spektakularny dziennik podróży, który stanowi emocjonalną podróż po Wyspach Kanaryjskich.
7 rysowników, 7 wysp i 7 dni. Wynikiem jest spektakularny dziennik podróży, który stanowi emocjonalną podróż po Wyspach Kanaryjskich.
EKATERINA
KOROLEVA
Lawa w zróżnicowanych kolorach ziemi, utwardzona flora, która nie wyrzeka się koloru i wyraźny niebieski błysk, wynik spięcia między niebem i morzem. Taka jest wizja Lanzarote przez młodą Ekaterinę Korolevą. Ta utalentowana rosyjska rysowniczka ukazuje, za pomocą tradycyjnych technik malarskich zmieszanych z tuszem, ołówkiem i akwarelą, portret wyspy skoncentrowany na pracy Cezara Manrique: Las Salinas i La Graciosa.

MALIKA
FAVRE
Malika, poprzez swój styl, który bazuje na prostocie linii i kolorów, kładzie nacisk na duchową stronę Fuerteventury. Geometria, kolory dodatkowe, akcentowane cienie i, przede wszystkim, spokój i samotność, są bohaterami w interpretacji wyspy przez francuskiego artystę. Niebo i ziemia, plaża i góry, ludzie i zwierzęta. Wszystko współistnieje w harmonijnej równowadze.

PAULA BONET
Za pomocą jednego z najbardziej rozpoznawalnych stylów europejskiego oświecenia, Paula Bonet wywołuje w swoich rysunkach różne intymne nastroje i emocje, które zostały pojawiły się podczas zwiedzania wyspy Gran Canarii. Jest to podróż, podczas której ożywają uczucia, wspomnienia i marzenia z przeszłości. Doświadczenie i krajobraz, przyroda i indywiduum. Kontrasty, które odkrywają wybitnie kobiecą wrażliwość.

BEN HEINE
Ben Heine odznacza się specyficznym stylem, z wpływami od surrealizmu po pop-art i służy do interpretowania charakterystycznych ikon Teneryfy takich jak Audytorium Santa Cruz, klify Los Gigantes oraz Teide. W swoim projekcie, belgijski artysta traktuje człowieka jako miarę wyspiarskiego krajobrazu, tworząc żywe środowisko, w którym scalają się fantazja i rzeczywistość. Osobista interpretacja wyspy.

JENS
MAGNUSSON
Szwedzki rysownik, specjalizujący się w ilustracji dziecięcej, odtwarza kolorowy i wesoły obraz La Gomery, gdzie człowiek żyje w doskonałej harmonii z naturą. Dzięki jego opanowaniu koloru, kompozycji i projektowania postaci, przedstawia wszechświat przeniknięty dziecięcą niewinnością, gdzie entuzjazm, rozrzutność i bogactwo szczegółów fauny i flory są na pierwszym planie.

STEVE
SIMPSON
Po ponad 30-letniej karierze, Steve Simpson pozostaje osobą witalistyczną charakteryzująca się świeżym i zabawnym stylem, który czerpie z projektów graficznych, typografii i ilustracji. I tym sposobem oddaje swoją wizję La Palmy: Porís de Candelaria, Santa Cruz de La Palma, Fuente Santa… Miejsca i momenty związane z uczuciami, rysunki z duchem dydaktycznym i dużą dawką humoru, aby pokazać, że dla tych „rzeczy” warto żyć.

MADS BERG
Dzięki swojemu wyróżniającemu się stylowi reklamowemu, Mads Berg umiejscawia na El Hierro medytującego człowieka, który żyje w środowisku naturalnym, które określa każdego człowieka, oraz podnosi świadomość skończoności jego stanu. Introspekcyjne spojrzenie na bazie jednolitych kolorów zaatakowanych przez mgliste poprawki chmur i cieni. Nie jest zaskakujące, że jego praca jest częścią Muzeum Designu w Danii.


