OSTATNIA MINUTA: Koronawirus (COVID-19) tutaj

Istnieją tak specjalne miejsca, które wywołują emocje trudne do opisania w słowach. Kolory krajobrazów, zapach natury, powiew bryzy… Uczucia, które często można wyrazić jedynie za pomocą sztuki. W ramach projektu „On the Draw”, niektórzy z najważniejszych międzynarodowych rysowników zostali zaproszeni do podróży na Wyspy Kanaryjskie, aby uchwycić, poprzez swoją pracę, uczucia, które każda wyspa im przekazuje. Jedynym wymogiem była: pełna swoboda twórcza.

7 rysowników, 7 wysp i 7 dni. Wynikiem jest spektakularny dziennik podróży, który stanowi emocjonalną podróż po Wyspach Kanaryjskich.

EKATERINA
KOROLEVA

Lawa w zróżnicowanych kolorach ziemi, utwardzona flora, która nie wyrzeka się koloru i wyraźny niebieski błysk, wynik spięcia między niebem i morzem. Taka jest wizja Lanzarote przez młodą Ekaterinę Korolevą. Ta utalentowana rosyjska rysowniczka ukazuje, za pomocą tradycyjnych technik malarskich zmieszanych z tuszem, ołówkiem i akwarelą, portret wyspy skoncentrowany na pracy Cezara Manrique: Las Salinas i La Graciosa.

Zobacz cały dorobek

MALIKA
FAVRE

Malika, poprzez swój styl, który bazuje na prostocie linii i kolorów, kładzie nacisk na duchową stronę Fuerteventury. Geometria, kolory dodatkowe, akcentowane cienie i, przede wszystkim, spokój i samotność, są bohaterami w interpretacji wyspy przez francuskiego artystę. Niebo i ziemia, plaża i góry, ludzie i zwierzęta. Wszystko współistnieje w harmonijnej równowadze.

Zobacz cały dorobek

PAULA BONET

Za pomocą jednego z najbardziej rozpoznawalnych stylów europejskiego oświecenia, Paula Bonet wywołuje w swoich rysunkach różne intymne nastroje i emocje, które zostały pojawiły się podczas zwiedzania wyspy Gran Canarii. Jest to podróż, podczas której ożywają uczucia, wspomnienia i marzenia z przeszłości. Doświadczenie i krajobraz, przyroda i indywiduum. Kontrasty, które odkrywają wybitnie kobiecą wrażliwość.

Zobacz cały dorobek

BEN HEINE

Ben Heine odznacza się specyficznym stylem, z wpływami od surrealizmu po pop-art i służy do interpretowania charakterystycznych ikon Teneryfy takich jak Audytorium Santa Cruz, klify Los Gigantes oraz Teide. W swoim projekcie, belgijski artysta traktuje człowieka jako miarę wyspiarskiego krajobrazu, tworząc żywe środowisko, w którym scalają się fantazja i rzeczywistość. Osobista interpretacja wyspy.

Zobacz cały dorobek

JENS
MAGNUSSON

Szwedzki rysownik, specjalizujący się w ilustracji dziecięcej, odtwarza kolorowy i wesoły obraz La Gomery, gdzie człowiek żyje w doskonałej harmonii z naturą. Dzięki jego opanowaniu koloru, kompozycji i projektowania postaci, przedstawia wszechświat przeniknięty dziecięcą niewinnością, gdzie entuzjazm, rozrzutność i bogactwo szczegółów fauny i flory są na pierwszym planie.

Zobacz cały dorobek

STEVE
SIMPSON

Po ponad 30-letniej karierze, Steve Simpson pozostaje osobą witalistyczną charakteryzująca się świeżym i zabawnym stylem, który czerpie z projektów graficznych, typografii i ilustracji. I tym sposobem oddaje swoją wizję La Palmy: Porís de Candelaria, Santa Cruz de La Palma, Fuente Santa… Miejsca i momenty związane z uczuciami, rysunki z duchem dydaktycznym i dużą dawką humoru, aby pokazać, że dla tych „rzeczy” warto żyć.

Zobacz cały dorobek

MADS BERG

Dzięki swojemu wyróżniającemu się stylowi reklamowemu, Mads Berg umiejscawia na El Hierro medytującego człowieka, który żyje w środowisku naturalnym, które określa każdego człowieka, oraz podnosi świadomość skończoności jego stanu. Introspekcyjne spojrzenie na bazie jednolitych kolorów zaatakowanych przez mgliste poprawki chmur i cieni. Nie jest zaskakujące, że jego praca jest częścią Muzeum Designu w Danii.

Zobacz cały dorobek

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie i autorach, możesz odwiedzić: onthedraw.travel