Stare miasto w Arucas

Gospodarka rolna: najpierw koszenila, a następnie banany

Położone w północnej części wyspy Gran Canarii, miasto Arucas odzwierciedla ożywienie gospodarcze, które nastąpiło na wyspach od powstania rolnictwa, na początku z uprawami koszenila, a obecnie bananów. Odbudowane po pożarze, który posłużył Hiszpanom do jego poddania w 1478 r., zdobyło status miasta pod koniec XIX wieku. Guanche Arehucas nazwał tak samo swoją markę słynnego lokalnego rumu, który jest wytwarzany w fabryce z XIX wieku. Jest otwarta dla zwiedzających.

Kościół San Juan Bautista, obecnie będący katedrą wyspy

W historycznej i artystycznej spuściźnie miasta Arucas znacznie wyróżnia się kościół San Juan Bautista, świątynia, która od czasu jej przebudowy na początku XX wieku uzyskała status katedry. W stylu neogotyckim, kryje niezwykłe skarby artystyczne, z rzeźbami włoskiego pochodzenia i malarstwem ze szkół flamandzkiej i andaluzyjskiej. Warto wybrać się na spacer po parku Gourie i ogrodach botanicznych w Las Hespérides, które zostały zbudowane w 1880 r.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Arucas

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045