Prawdziwe szlaki

które wydają się iluzją

Spacer wśród przyrody Wysp Kanaryjskich jest źródłem magicznych, niedających się opisać doznań. Jedynie pieszo możesz dotrzeć do zakątków, które wydają się jeszcze niezbadane, docenić czystość ciszy, zrelaksować się i poczuć otaczającą cię energię.

Ukształtowanie Wysp Kanaryjskich jest fascynujące z geologicznego punktu widzenia. Pokonywanie ich szlaków to przemierzanie krajobrazów przypominających lasy deszczowe, meandrujących drobnoziarnistych wydm czy stromych wulkanicznych skał. To wkroczenie na teren obszaru chronionego o zaskakującej bioróżnorodności, ponowne odkrycie kolorów, o których istnieniu już zapomniałeś i wejście w skórę pierwszych osadników na wyspie.

Poznaj niezliczone szlaki wytyczone przez profesjonalistów, trasy oznakowane, kwalifikowane i certyfikowane, które oferują wszelkie niezbędne środki dla amatorów prezentujących każdy poziom zaawansowania.

Ścieżki pod ochroną

Wiele szlaków na terenie Wysp Kanaryjskich biegnie przez parki narodowe oraz obszary wpisane na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Wyjątkowa okazja, by dokładnie zwiedzić i osobiście poznać najpiękniejsze miejsca na Ziemi.

Tysiącletnie lasy wawrzynowe

Las wawrzynowy to chyba najcenniejszy relikt przyrodniczy z przeszłości. Jego genezy należy szukać przed milionami lat, a lasy Wysp Kanaryjskich są jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można jeszcze go zobaczyć.

Kumulacja różnorodności

Jak w niewielu miejscach na świecie, osobliwości geograficzne wysp umożliwiają pokonywanie szlaków biegnących przez tereny i krajobrazy pełne kontrastów: paramo, lasy, wulkany...

Najlepsze widoki

Oryginalne ukształtowanie terenu wysp tworzy szlaki cechujące się dużymi wahaniami wysokości na krótkich odległościach, co umożliwia robienie przerw po drodze, by rozkoszować się widokami. Jednak zamiast odzyskania oddechu, raczej zemdlejesz z wrażenia.

bezmiar
Geograficzny
Szlaki
o krok

Wejście na Teide

Teneryfa

Po Parku Narodowym Teide, położonym w centrum wyspy Teneryfy, można przemieszczać się wieloma szlakami, z których jeden prowadzi na sam szczyt wulkanu. Wycieczka na szczyt Wysp Kanaryjskich jest obowiązkowa dla wszystkich miłośników trekkingu.

Teneryfa

Srebrny Szlak 

Gran Canaria

Ruta de la Plata, czyli srebrny szlak, wiedzie dawną drogą wykorzystywaną do pędzenia bydła przez pierwotnych osadników Gran Canarii. Trasa biegnie przez miejsca cechujące się wysokimi walorami biologicznymi, wśród lasów sosnowych, piętra subalpejskiego, gdzie rosną szczodrzeńce, żmijowce oraz endemiczne „verodes“.

Gran Canaria

Szlak Los Gracioseros

Lanzarote

Szlak ten biegnie dawną drogą wykorzystywaną przez mieszkańców wyspy La Graciosa do odwiedzania Lanzarote. Licząca 4,5 kilometra trasa prowadzi przez klify Famara, aż do cieśniny El Río, umożliwiając poznanie fauny i flory tego rejonu.

Lanzarote

Wysepka Lobos

Fuerteventura

Szlak Lobos, do którego można dotrzeć jedynie statkiem z portu w Corralejo, biegnie przez jeden z najbardziej dziewiczych obszarów na Wyspach Kanaryjskich. Jego trasa obiega wysepkę, rozpoczynając się przy molo i kończąc przy latarni morskiej Martiño.

Fuerteventura

Caldera de Taburiente

La Palma

Park Narodowy Caldera de Taburiente oferuje różne możliwości pozwalające na pokonanie kaldery miłośnikom trekkingu, bez względu na poziom ich zaawansowania. Wąwóz Las Angustias, Pino de la Virgen, Cumbrecita i szczyt Bejenado... Na pewno warto to zobaczyć!

La Palma

Bajada de Jinama

El Hierro

Szlak trekkingowy Camino de Jinama charakteryzuje się dużymi różnicami wysokości na długości całej trasy. Ścieżka, która biegnie główną historyczną drogą prowadzącą do El Golfo, zasługuje na uwagę ze względu na walory geologiczne i botaniczne.

El Hierro

Contadero – Cedro

La Gomera

Szlak biegnący przez samo centrum La Gomery charakteryzuje się występowaniem wielu gatunków drzew z rodziny wawrzynowatych oraz lip, rosnących tylko w Garajonay. Odcinek końcowy drogi prowadzi do kapliczki, której ciekawą historię warto poznać.

La Gomera
/
Szlaki o
stopniach
stopniach
trudności

Poziompodstawowy

Szlaki te są idealne do poznania konkretnych miejsc przyrodniczych i zobaczenia ich z innej perspektywy. Odległość i skala trudności zachęcają do przyjemnego marszu, podczas którego zrelaksujesz się, podziwiając krajobrazy.

Poziomśrednio

Nie będąc specjalnie trudnymi, szlaki te są dłuższe i bardziej zróżnicowane, oferując możliwość podziwiania większych kontrastów krajobrazu. W czasie jednej wycieczki zorientujesz się w różnorodności wyspy.

Poziom avanzado

Zaletą szlaków dłuższych i trudniejszych jest ich przebieg przez miejsca o różnym ukształtowaniu terenu i rozmaitym krajobrazie, co pozwala na obserwowanie bardzo odmiennej panoramy w czasie jednej tylko wyprawy.