Nurkowanie wysokiej rozdzielczości

Witamy w tym zakątku Europy, gdzie wszystko widać wyraźniej. Wyspy Kanaryjskie to rajskie miejsce do nurkowania, dzięki wodzie ciepłej i przezroczystej, zapewniającej widoczność na ponad 30 metrów i utrzymującej temperaturę powyżej 20 ºC przez cały rok. W takich warunkach łatwo jest cieszyć się podwodną bioróżnorodnością - jedną z największych na naszej planecie - oraz wyraźnie odróżniać wszystkie atrakcje ich fantastycznych krajobrazów wulkanicznych ukrytych pod wodą. Dlatego właśnie Wyspy Kanaryjskie są jednym z najbardziej znanych miejsc do nurkowania.
/
Bioróżnorodność
3 Rezerwaty morskie do nurkowania

Rezerwat Morski La Restinga,
na wyspie El Hierro

La Restinga to sanktuarium, do którego co roku udają się żółwie, tuńczyki, płaszczki, graniki, delfiny, barrakudy... i, od czasu do czasu, jakiś pokojowo nastawiony rekin wielorybi. W roku 2011 z wnętrza Ziemi wyłonił się na tym obszarze nowy wulkan podwodny. Jakiś czas później na całkowicie zregenerowanym dnie morskim znowu pojawiło się życie, a dzisiaj bioróżnorodność rezerwatu jest jeszcze bardziej bogata i urozmaicona.

Rezerwat morski na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy La Palma

Wody oblewające wyspę La Palma to bardzo ciekawy wybór dla miłośników nurkowania na dużej głębokości. Wody te, gdzie kryją się liczne łuki, groty i klify, niektóre dochodzące do 300 metrów głębokości, są ekscytującym wyzwaniem dla bardziej wymagających płetwonurków. Czekają tu na ciebie różne gatunki, wśród nich graniki wielkie (liczne osobniki dużych rozmiarów), płaszczki, ryby z rzędu najeżkokształtnych oraz czarny koral.

Rezerwat morski wyspy La Graciosa oraz wysepek przy wyspie Lanzarote

Rezerwat morski obejmujący tę małą wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich - La Graciosa - położoną na północ od Lanzarote jest największym w Europie chronionym obszarem morskim. Dzięki zróżnicowaniu jego fauny morskiej, tutejsze zapierające dech w piersi dno morskie kryje wyjątkowo piękne okazy we wszystkich miejscach nurkowania, wśród których znajdują się dostosowane do każdego stopnia zaawansowania.

/
WULKANICZNE DNO MORSKIE
Odkryj inny świat
Wyspy Kanaryjskie wynurzyły się z dna Oceanu Atlantyckiego przed milionami lat. Gwałtowne wybuchy wulkanów przyczyniły się do powstania podwodnych krajobrazów, niemających sobie równych na świecie, w bliskiej odległości od 1 600 kilometrów wybrzeża tych wysp. Jedyne w swym rodzaju geologiczne procesy przyczyniły się do powstania głębokości dochodzących do 1000 metrów, gdzie przeważają struktury czarnej lawy oraz jaskinie utworzone przez imponujące ściany i klify.
/
WRAKI
En busca de misterios
submarinos
Urok dna morskiego Wysp Kanaryjskich polega nie tylko na jego bioróżnorodności, ale także na skrywających się tu zatopionych reliktach historii. Zanurkuj wśród pokładów, masztów czy ogromnych zagrzebanych w ziemi kotwic. Wyobraź sobie historię, którą kryje w sobie każdy wrak zatopiony na dnie oceanu, po którego wodach na przestrzeni dziejów pływały wszelkiego rodzaju statki.
/
Na każdy
PRZEZ CAŁY ROK
Na Wyspach Kanaryjskich znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Twoim zmartwieniem będzie jedynie maksymalne czerpanie przyjemności z odkrywania ukrytego na nich raju. Ocean pełen kontrastów oferujący różne głębokości i miejsca dostosowane do wszystkich poziomów czeka na ciebie.

Poziompodstawowy

Jeżeli chcesz rozpocząć uprawianie tego wspaniałego sportu, na Wyspach Kanaryjskich znajdziesz bogatą ofertę szkół nurkowania i wypożyczalni sprzętu. Wszystko pod czujnym okiem profesjonalistów dbających przez cały czas o twoje bezpieczeństwo.

Zobacz szkoły

PoziomPoziom średnio zaawansowany

Jeśli już jesteś płetwonurkiem, Wyspy Kanaryjskie mogą być dla ciebie - o ile jeszcze nim nie są - rajem odnalezionym. Tam, blisko domu, na pewno znajdziesz długo poszukiwane, idealne miejsce do nurkowania. Nie zwlekaj z przyjazdem, wypożycz sprzęt i nurkuj.

Zobacz wynajem sprzętu

PoziomPoziom zaawansowany

Poszukujesz wyzwań godnych twej techniki i umiejętności, które zaskoczą takiego eksperta jak ty. Z tego powodu głębokie wody oblewające Wyspy Kanaryjskie w pełni cię zadowolą. Otaczający je niewielki szelf kontynentalny sprawia, że są na wyciągnięcie ręki. Na co czekasz?

Zobacz miejsca>